Sdružení Calla
  Dnes je 28. září 2023  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


 

Tisková zpráva Sdružení Calla ze dne 25. 8. 2003

"Přípravy na Den bez aut vrcholí "

 

Sdružení Calla připravuje bohatý program ka letošnímu Dni bez aut - 22. září s mottem: "Budoucnost patří šetrné dopravě !". Tímto heslem vyjadřujeme svoji podporu Dětem Země, které vyhlašují na 19. září již 11. ročník celostátní akce Den bez aut. Termínově vycházíme vstříc českobudějovickému magistrátu, který se i letos účastní Evropského dne bez aut. K akci se může přihlásit jakákoliv organizace či město, když během týdne od 16. do 22. září uspořádá jakoukoliv aktivitu na podporu veřejné dopravy, cyklistiky a chůze.

Na 8. září 2003 jsme připravili vernisáž výstavy fotografií "Město - místo pro lidi" brněnského autora Petra Barana.Výstavu doplňují i fotografie z Českých Budějovic. V následujícím týdnu - 18. září to bude beseda s dopravním odborníkem ing. Tomášem Otepkou s názvem "(Auto)mobilita - problém Č. Budějovic?" zaměřená na problém "trvale udržitelné" dopravy ve městě. Vyvrcholením celého programu pak bude již "tradiční" cyklojízda, kterou tentokrát uskutečníme v pondělí 22. září v termínu Evropského dne bez aut. Výzvou "Nechte auto doma" se také chystáme oslovit zastupitele a pracovníky veřejné správy.

Letos se poprvé zapojíme do programu, který ke Dni bez aut pořádá odbor životního prostředí českobudějovického magistrátu. "Chceme aby se letošní Den bez aut setkal s větším zájmem veřejnosti a proto jsme se rozhodli sjednotit termín s městem. Myslíme si, že to tak bude pro občany srozumitelnější a podnítí je to květší účasti" vysvětluje M. Šubrtová.

Hlavním cílem Dne bez aut je alespoň jednou za rok systematicky, masově a mediálně upozornit na trvalé poškozování našeho zdraví a života automobilovou dopravou. Realizace letošního programu Dne bez aut byla finančně podpořena Ministerstvem životního prostředí a Nadací Open Society Fund.


Další informace:

Markéta Šubrtová, Sdružení Calla, tel. 387 310 166

nahoru

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz