Sdružení Calla
  Dnes je 25. září 2022  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 1. 2. 2008

Putovní výstava "Kde končí naše odpady" zahajuje v Českých BudějovicíchČESKÉ BUDĚJOVICE - Sdružení Calla připravilo pro všechny jihočechy výstavu "Kde končí naše odpady?", jejíž první instalaci si budou moci prohlédnout návštěvníci Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích od 4. do 20. února v prvním patře v budově na Lidické ulici. Výstava je určena široké veřejnosti.

Výstava na 10 panelech podává přehled o jednotlivých druzích zpracování odpadů (kompostování, skládkování, spalování), zaměřuje se na situaci v Českých Budějovicích, informuje o odpadových zařízeních v našem kraji a srovnává zdejší podmínky s celkovou situací v ČR. Hlubší zájemce odkazuje na zajímavé internetové zdroje a nabízí informační materiály Součástí výstavy bude i ukázka vzorků recyklovaných plastů a výrobků z bioplastu.

Cílem výstavy je upozornit na současnou situaci v odpadovém hospodářství v Jihočeském kraji, poukázat na běžně přehlížené souvislosti, motivovat návštěvníky, aby se nad ní zamysleli a podnikli něco ve prospěch např. snižování skládkování biologicky rozložitelných odpadů a zapojili se tak do řešení situace tam, kde právě žijí. "Můžou třeba začít sami kompostovat nebo požadovat po starostech, aby v obcích zavedli tříděný sběr bioodpadů", říká Petr Drahoš, realizátor výstavy a dodává, že "inspirací nám v tom může být sousední Slovensko".

Další informace najdete na www.calla.cz/odpady, kde bude brzy výstava v elektronické verzi dostupná.
Pokud si nestihnete výstavu prohlédnout v knihovně, můžete ji navštívit od 25. února do 14. března v hlavní budově magistrátu. Z magistrátu bude výstava dále putovat po českobudějovických středních školách a po jihočeském regionu - zájem projevila strakonická knihovna a kulturní dům v Lišově. Zapůjčení je samozřejmě možné i do dalších jihočeských měst.

"Udělalo by mi velkou radost, kdyby výstava svým dílem přispěla k diskusím o komplexních řešeních nakládání s odpady na úrovni mikroregionů, a pomohla tak zkvalitnit projekty předkládané k podpoře z evropských fondů, v nichž je až do roku 2013 na záměry řešící odpadové otázky připraven relativně velký balík peněz", konstatuje závěrem Petr Drahoš.

 

Plakát na výstavu zde ke stažení (jpg, 77 kB).

Další informace:
Calla - Petr Drahoš, tel.: 736 216 611, e-mail: petr.drahos(zavinac)calla.cz

Výstava vznikla jako aktivita projektu "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost" který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanism EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz