Sdružení Calla
  Dnes je 6. října 2022  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Společná tisková zpráva sdružení Calla a Energy Centre České Budějovice ze dne 29. 5. 2008

Jihočeský Den pro obnovitelné zdroje energie 2008

 

    Již třetí ročník jihočeského Dne pro obnovitelné zdroje energie se uskuteční 5. června. Tématem pro rok 2008 jsou Klimatické změny a role obnovitelných zdrojů energie jako jedné z možností řešení. Cílem akce je formou osvěty podpořit rozvoj obnovitelných zdrojů energie na území Jihočeského kraje a nabídnout veřejnosti paletu možností, co sami mohou udělat pro snížení produkce skleníkových plynů, na níž se podílí jejich vlastní energetická spotřeba.

   Během dne proběhne celá řada tematicky zaměřených akcí. Odborný seminář pro topenáře a instalatéry o vytápění biomasou, výstava o obnovitelných zdrojích v kině Kotva, prezentace činnosti členů Ökoenergieclusteru, informační stánek na Lannově třídě v Českých Budějovicích, diskusní seminář "Globální změna klimatu a my?" a den završí dva bloky promítání filmů z festivalu Ekofilm v českobudějovickém kině KOTVA.  Podrobné informace o jednotlivých akcích najdete na www.calla.cz/DOZE2008 .

   Na pořádání Dne pro obnovitelné zdroje energie se podílí Calla, Energy Centre České Budějovice, EkoWATT, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí, Jihočeské matky, SEVEn - Středisko pro efektivní využívání energie, Krajská energetická agentura Jihočeského kraje, Energy Consulting a AgEnDa. Záštitu nad akcí převzal hejtman kraje Jan Zahradník. 

    Den pro obnovitelné zdroje byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti. Akci podpořil též Státní fond životního prostředí ČR prostřednictvím Operačního programu životní prostředí a Evropská unie v rámci programu Intelligent Energy Europe.


Kontakty:
Edvard Sequens, Sdružení Calla
telefon: 602 282 399, email: edvard.sequens(zavinac)calla.cz
Hana Gabrielová, Sdružení Calla
telefon: 777 027 012, email: hana.gabrielova(zavinac)calla.cz
Mgr. Ivana Klobušníková, Energy Centre České Budějovice
telefon: 387 312 580

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz