Sdružení Calla
  Dnes je 26. září 2023  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajkaTisková zpráva ze dne 27. 8. 2010

Calla zve na další přírodovědné vycházky

Po letních prázdninách se opět rozběhnou přírodovědné vycházky, které v Českých Budějovicích a jejich okolí pořádá sdružení Calla. V září a říjnu se mohou zájemci o přírodu těšit na tři z nich.

První se koná již první zářijový pátek 3. září a nese název "Za netopýry na Vrbenské rybníky". Tajemným světem létajících savců nás bude provázet zooložka Tereza Březinová, která s sebou přinese i handicapované netopýry. Sraz účastníků je v 18:00 na zastávce MHD České Vrbné a trasa povede Přírodní rezervací Vrbenské rybníky na sídliště Vltava. Akce je součástí tzv. Evropské noci pro netopýry. Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Další vycházka v pořadí se jmenuje "Kroužkování u Šindlovského rybníka" a proběhne 25. září. Ornitolog Petr Veselý předvede mimo jiné ukázky odchytu a kroužkování ptáků. Poslední podzimní vycházka "Výprava za zemounem" odhalí pro většinu lidí neznámý svět suchozemských měkkýšů. Jejím hlavním lektorem bude zoolog Pavel Pech a uskuteční se v říjnu (termín se upřesňuje).

"Přírodovědné vycházky už letos přilákaly kolem stovky zájemců o přírodu. Takový zájem veřejnosti nás těší a zároveň zavazuje. I nadále se proto snažíme připravovat zajímavá témata i místa vycházek," říká Jiří Řehounek, který má přírodovědné vycházky v Calle na starosti.

Cyklus přírodovědných vycházek připravuje Calla od roku 2008. V letošním roce již proběhly čtyři - "Soví houkání", "Kdo zpívá v Branišovském lese?", "Žáby na tankodromu" a "Za roháči a tesaříky na Hlubokou".

Bližší informace a pozvánky na další přírodovědné vycházky naleznou zájemci na webu www.calla.cz. Média o nich budeme informovat s předstihem.

Další informace mohou poskytnout:
RNDr. Jiří Řehounek (Calla)
- tel. 605 066 898, email: RehounekJ(zavinac)seznam.cz

 

Tento projekt je realizován v rámci sítě Krasec za finanční podpory Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Jihočeského kraje.

eea norway grant pros via
 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz