Sdružení Calla
  Dnes je 18. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 15. června 2020

Přírodovědné vycházky s Callou opět naživo

Kvůli nouzovému stavu musela Calla v dubnu a květnu zrušit akce pro veřejnost, mezi nimi i oblíbené přírodovědné vycházky. Od června se však se zájemci o přírodu potkáme opět naživo.

„Jsme rádi, že se můžeme s příznivci přírodovědných vycházek opět potkat v přírodě. Tentokrát zkusíme z netradičního pohledu objevovat budějovický park Stromovka. I městské parky totiž skrývají spoustu přírodních zajímavostí,“ říká Jiří Řehounek, který má v Calle cyklus přírodovědných vycházek na starosti.

Přírodovědná vycházka „Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky“ proběhne v sobotu 20. června. Její součástí bude představení projektu květnatých pásů nebo ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Povedou ji botanička Klára Řehounková, ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek. Sraz účastníků bude na zastávce MHD Autocamping v 9:30.

„Během nouzového stavu jsme chtěli příznivcům přírodovědných vycházek vynahradit omezení veřejných akcí. Proto jsme pro ně připravili vycházky alespoň na internetu. S pomocí textů, fotografií, videí nebo nahrávek jsme mohli alespoň zprostředkovat, jaké zajímavé druhy mohou cestou vidět nebo slyšet. Tyto virtuální vycházky samozřejmě na webu zůstanou,“ dodává Jiří Řehounek.

Dubnová přírodovědná vycházka na internetu se jmenovala „Za ptáky a hmyzem na Vrbenské rybníky“ a zavedla zájemce o přírodu do unikátní přírodní rezervace, kterou mají obyvatelé Českých Budějovic doslova na dosah ruky. Na internetu najdete vycházku zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_ptaky_a_hmyzem_na_Vrbenske_rybniky.php#top.

Druhá online vycházka „Za rostlinami a hmyzem do Branišovského lesa“ naopak vedla v květnu „obyčejným“ lesem poblíž sídliště Máj. Zájemci o přírodu ji najdou zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_rostlinami_a_hmyzem_do_Branisovskeho_lesa.php#top.

 

Kontakt:

Jiří Řehounek (Calla) – RehounekJ@seznam.cz, 605 066 898

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz