Sdružení Calla
  Dnes je 15. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 2. 6. 2006

Calla připomene Světový den životního prostředí výstavou "Příroda Boletic"V roce 1972 vyhlásilo valné shromáždění OSN 5. červen Světovým dnem životního prostředí. Z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je tento den považován za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Stává se příležitostí k zastavení se a zamyšlení nad stavem prostředí a možnostmi jeho ochrany. Pro nevládní organizace představuje možnost oslovit veřejnost a informovat zejména o místních a regionálních problémech.

Letošní 5.červen využilo sdružení Calla k propagaci ochrany přírody a druhové rozmanitosti vojenského újezdu Boletice. Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou a Vojenskými lesy a statky ČR s.p. pořádá v Horní Plané výstavu Příroda Boletic s vernisáží právě v pondělí 5. června. "Boletice jsou unikátním územím mezinárodního významu, kterému se dostává ochrany v rámci soustavy Natura 2000. Stejně jako v předchozích městech, kde výstava byla instalována, chceme i zde prostřednictvím barevných velkoformátových fotografií informovat zejména místní občany o výjimečné přírodě Boletic", uvedl Vladimír Molek ze sdružení Calla.

K výstavě je vydána stejnojmenná brožura "Příroda Boletic" a informační skládačka "Bezlesí Boletic". Její součástí je mimo jiné i orientační mapka turistických a cyklistických stezek , které hodlá armáda ve zvláštním režimu zpřístupnit v okrajových částech vojenského újezdu od letošního července. "Z našeho pohledu se jedná o přijatelné řešení v souladu se závěry Polyfunkční studie, jejíž zpracování jsme iniciovali. Zpřístupnění Boletic pro měkkou turistiku a umožnění veřejnosti seznámit se tímto způsobem s krásami zdejší přírody vidíme jako alternativní návrh proti záměrům výstavby velkých zimních středisek," dodává Vladimír Molek.

Výstava, která je otevřena v galerii místního kulturního a informačního centra a potrvá zde do 28. července, je součástí slavnostního vyhlášení Významného ptačího území roku 2006 - Boletice, které se uskuteční v sobotu 24. června 2006 v Horní Plané.Příloha:
Pozvánka na slavnostní vyhlášení (doc, 81 kB)

Za sdružení Calla:
Vladimír Molek, telefon: 387 311 381, e-mail: vladimir.molek(zavinac)calla.cz
Více informací na www.calla.cz/boletice

Tato aktivita je realizována za podpory EU v -programu Transittion Fasility (prostřednictvím NROS), Evropského sociálního fondu v ČR a MŽP ČR , Nadace Partnerství a Velvyslanectví Nizozemského království v programu MATRA.

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz