Sdružení Calla
  Dnes je 15. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


 

Společná tisková zpráva Hnutí Duha ČB, sdružení Calla a Jihočeské Matky ze dne 6. 9. 2006

Lepší recyklační služby pro jihočeské domácnosti

 

KDO: Hnutí DUHA, Sdružení Calla, Jihočeské matky

KDY: středa 6. září v 15:00 hodin

KDE: před krajským úřadem na ulici U zimního stadionu; posléze na Lannově třídě

CO: ekologické organizace předají krajskému úřadu dopis, který žádá lepší recyklační služby pro jihočeské domácnosti

Akce bude vhodná k fotografování

Dopis adresovaný krajským radním a požadující lepší recyklační služby pro jihočeské domácnosti ve středu v Českých Budějovicích předají ekologické organizace.

Žádají, aby kraj pomohl zavádět několik konkrétních opatření, která usnadní třídění a recyklaci odpadu. Dopis podporuje petici s obdobnými požadavky, kterou jihočeské organizace zahájily minulý týden. Je adresován radnímu Jiřímu Netíkovi, který má na starosti životní prostředí.

Ekologické organizace v dopise také požadují, aby kraj ustoupil od rozšiřování skládky v Lišově a projektu megaspalovny v Mydlovarech a namísto nich podporoval recyklaci.

Poté členové ekologických organizací zamíří se sadou barevných popelnic na Lannovu třídu před sídlo společnosti E.ON, kde předají dopis vyzývající společnost k zastavení projektu spalovny komunálních odpadů v Mydlovarech. Následně zde budou až do 18 hodin sbírat podpisy pod petici požadující lepší recyklační služby v Jihočeském kraji.

Podobné akce na podporu recyklace a proti zbytečnému spalování druhotných, recyklovatelných surovin ve stejný den pořádá 106 organizací ve více než třiceti zemích světa včetně Maďarska, Itálie, Argentiny nebo Filipín.

Petice na podporu lepší recyklace v Jihočeském kraji i seznam míst, kde ji lidé mohou podepsat: www.hnutiduha.cz/odpady/jizni_cechy.html

Více informací o akcích v zahraničí: www.gda.no-burn.org

Růžena Šandová z Hnutí DUHA České Budějovice řekla: "Jihočeský kraj by měl podporovat domácí kompostování, třídění bioodpadu a zvyšování počtu kontejnerů a ne nové skládky a spalovnu."

Vladimír Molek ze sdružení Calla řekl: "Kraj v zásadě nic nenamítá proti dalšímu prodloužení životnosti skládky v Lišově. Skládka na místě starých skládek představuje naprosto zbytečné riziko. Kraj by měl jasně říct, zda chce odpady třídit, nebo dál skládkovat."

Kontakty:
Ing. Ivo Kropáček, Hnutí Duha
telefon: 604 348 765, e-mail: ivo.kropacek@hnutiduha.cz
Vladimír Molek, sdružení Calla
telefon: 387 311 381, e-mail: vladimir.molek(zavinac)calla.cz
Růžena Šandová, Hnutí Duha České Budějovice

telefon: 386 713 296, e-mail: ceskebudejovice@hnutiduha.cz

Tato aktivita je realizována za podpory EU v programu Transittion Fasility prostřednictvím NROS

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz