Sdružení Calla
  Dnes je 15. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


 

Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 7. 3. 2006

Soutěž "Čistá energie pro modrou planetu" zahajuje

 

Sdružení Calla s podporou Heinrich Böll Stiftung dne 7. března 2006 zahájilo výtvarnou soutěž pro děti z jihočeských základních škol. Jejím cílem je umožnit dětem nakreslit svou vlastní představu o různých způsobech výroby elektrické energie.

Všech 245 škol Jihočeského kraje obdrží v nejbližších dnech dopis s podmínkami soutěže a doprovodnými materiály. Soutěžit je možno jakoukoliv výtvarnou techniku jako je kresba, malba, koláž, linoryt apod ve dvou kategoriích:

A) Způsob výroby energie, který považujete za šetrný k životnímu prostředí
B) Využívání neobnovitelných zdrojů energie s jejich dopady na životní prostředí

Práce je možné zasílat nejpozději do 28. 4. 2006. Od 11. května budou nejlepší díla prezentovaná v prostorách kina Kotva v Českých Budějovicích. Zde proběhne i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže s předáním odměn a to 25. května 2006. Výherci soutěže obdrží solární rádia, svítilny na sluneční pohon, stavebnice s fotovoltaikou, knížky s tématikou životního prostředí, případně dort.

Předání cen výhercům soutěže součástí krajského Dne pro obnovitelné zdroje energie, na kterém se kromě Cally podílí Energy Centre České Budějovice, Krajská energetická agentura, SEVEn a Krajský úřad Jihočeského kraje. V kině Kotva se v tento den uskuteční také dopolední promítání pro školy a pak i celovečerní veřejná prezentace filmů s tématikou čisté energie.

Hana Gabrielová ze sdružení Calla k soutěži sdělila: "Termíny jako větrné elektrárny, sluneční kolektory nebo globální změny klimatu a radioaktivní odpady stále ještě nejsou obvyklou součástí výuky na školách. Naše soutěž se snaží vést žáky základních škol a jejich pedagogy k zamýšlení se i nad těmito tématy."

 

Další informace k soutěži může poskytnout:
Hana Gabrielová, Calla
telefon: 777 027 012, 387 310 166, e-mail: hana.gabrielova(zavinac)calla.cz

Nebo jsou uveřejněny na www.calla.cz/oze

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz