Sdružení Calla
  Dnes je 15. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


 

Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 22. 5. 2006

Jihočeský Den pro obnovitelné zdroje na startu

 

První ročník jihočeského Dne pro obnovitelné zdroje energie se koná ve čtvrtek 25. května. Síly k jeho pořádání sdružily Energy Centre České Budějovice, Calla, Krajská energetická agentura Jihočeského kraje, Jihočeský kraj a SEVEn, o.p.s. Dni udělil záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník. Program sestává z mozaiky tematických akcí, jejichž cílem je informovat veřejnost o možnostech využití obnovitelných technologií: solární, větrné, geotermální, vodní a zpracování biomasy.

Nejen odborníky zveme na seminář "Obnovitelné zdroje energie - známé i neznámé?", který se uskuteční od 13 do 18,30 hodin v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Na semináři budou představeny jednotlivé druhy obnovitelné energie s příklady jejich využití. Účastníci se dozví o možnostech financování zařízení na využití obnovitelných zdrojů energie. Nebudou chybět ani informace o připravovaných dotačních programech EU na období 2007 - 2013. Po teoretické části budou následovat prezentace úspěšných projektů v Jihočeském kraji. Představena bude realizace solárního systému na budově Domova důchodců a penzionu U Hvízdala, dále vytápění biomasou v obci Nová Cerekev a zkušenosti s vytápěním obecních budov pomocí tepelných čerpadel v obci Strážný.

Další akcí je promítání filmů s tématikou obnovitelných zdrojů v českobudějovickém kině KOTVA. Dopoledne od 9 o 12 hodin jsou na něj pozvány základní školy. Odpoledne pak ve dvou blocích - od 17 do 19 hodin a od 20 do 22 hodin proběhne promítání pro českobudějovickou veřejnost. Informace o programu jsou zde na našem webu.

V kině KOTVA můžete současně od 11. do 26. května shlédnout výstavu nejlepších dětských výtvarných prací soutěže "Čistá energie pro modrou planetu". Předání cen vítězům je připraveno na 8,45 hod. před školním promítáním v kině Kotva.

Přijměte prosím pozvání na všechny uvedené akce jihočeského Dne pro obnovitelné zdroje energie.

 

Kontakty:
Mgr. Ivana Klobušníková, Energy Centre České Budějovice
telefon: 387 312 580, e-mail: ivana@eccb.cz
Edvard Sequens, Sdružení Calla
telefon: 602 282 399, email: edvard.sequens(zavinac)calla.cz

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz