Sdružení Calla
  Dnes je 2. října 2023  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 20. února 2014

O ekoporadnu sdružení Calla byl i v roce 2013 zájem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ekoporadna Cally zodpověděla v loňském roce celkem 328 dotazů, které se týkaly ochrany životního prostředí. Specializuje se především na témata ochrany přírody a energetiky, jako jediná v ČR nabízí také konzultace v oboru přírodě blízké obnovy území narušeného těžbou nerostných surovin.

     Tématicky se v roce 2013 nejvíce dotazů týkalo ochrany přírody (118), energetiky (109) a právních otázek ochrany životního prostředí (61), poradci však řešili i dotazy na problematiku odpadů, ochrany ovzduší a vody nebo zemědělství. Typickými klienty naší ekoporadny byli běžní občané, kteří vznesli 145 dotazů, další příčky patřily nevládním organizacím (80), odborníkům z oboru (27) a studentům (22). Radili jsme však také firmám a podnikatelům, úředníkům nebo pracovníkům médií.
    
     „Ačkoli se všechny ekoporadny stále potýkají s nedostatkem finančních prostředků, chceme tuto službu pro veřejnost zachovat i v letošním roce. Počet zodpovězených dotazů dokazuje, že veřejnost má o naše rady zájem,“ říká vedoucí ekoporadny Edvard Sequens, který se specializuje především problematiku energetiky a jejího vlivu na životní prostředí.

     „Velkou část našich klientů tvoří stále lidé, kteří řeší konkrétní problém ve svém okolí – kácení stromů, novou zástavbu namísto zeleně, znečištění vody apod. Rádi by ke kontroverzním záměrům vznesli připomínky, ale nevědí, jak na to. Jsme rádi, že takových aktivních občanů je v jižních Čechách stále více,“ dodává Jiří Řehounek, který má v poradně na starosti oblast ochrany přírody a obnovy území po těžbě nerostných surovin.

     Většinu dotazů řeší naše ekoporadna telefonicky nebo e-mailem, poradci jsou však veřejnosti k dispozici i osobně během poradenských hodin v českobudějovické kanceláři Cally (Fráni Šrámka 13). Pro oblast energetiky jsou poradenské hodiny stanoveny na pondělí od 10 do 14 hodin, pro oblast ochrany přírody na čtvrtek od 14 do 16 hodin. Další informace naleznou zájemci na webové stránce www.calla.cz/poradna.

 

Kontakty:

Ing. Edvard Sequens, poradce pro oblast energetiky – 602 282 399, edvard.sequens(zavinac)calla.cz
RNDr. Jiří Řehounek, poradce pro oblast ochrany přírody – 605 066 898, RehounekJ(zavinac)seznam.cz

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz