Sdružení Calla
  Dnes je 14. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


TISKOVÁ ZPRÁVA

ze dne 10. 6. 2002

"O golfovém hřišti na Hluboké nad Vltavou bude rozhodovat Ministerstvo životního prostředí v Plzni"
Tisková zpráva ze dne 10. 6. 2002

Jaké bude třetí rozhodnutí?

Příkazem Ministra životního prostředí bylo Odboru výkonu státní správy MŽP v Plzni postoupeno odvolání proti rozhodnutí Okresního úřadu v Českých Budějovicích o umístění 18-ti jamkového golfového hřiště na Podskalské a Poříčské louce u Hluboké nad Vltavou. Po třech letech snah investora získat potřebné souhlasy úřadů ke stavbě, která je od počátku obestřena mnoha nejasnostmi, bylo pracoviště MŽP v Českých Budějovicích zbaveno možnosti vydat napotřetí osudné rozhodnutí. V prvním případě totiž podpořilo okresní úřad a napadené rozhodnutí zrušil na podnět občanských sdružení až ministr v rozkladovém řízení. Druhé rozhodnutí Okresního úřadu v Českých Budějovicích naopak zrušilo rovnou . Nyní se tedy rozhoduje o třetím souhlasu s umístěním 18 -ti jamkového golfového hřiště. Na Poříčské louce se golf již hraje na 9-ti jamkovém hřišti a na Podskalské louce se dokončují "terénní a zúrodňovací práce".

Co se skrývá za příkazem ministra?

Ze strany investora a některých hlubockých zastupitelů padala na hlavy úředníků českobudějovického ministerstva životního prostředí, ale i České inspekce životního prostředí a Agentury ochrany přírody a krajiny obvinění a stížnosti na podjatost k případu golfového hřiště. Lze se tedy pouze dohadovat, zda se jedná ze strany ministrova příkazu o ofenzivu nebo defenzivu. "Okresní úřad nerespektoval ve svém rozhodnutí převážnou většinu výhrad, které uvedlo MŽP. Jsme proto zvědaví, jak přistoupí k vyhodnocení všech známých skutečností plzeňští úředníci ministerstva, kteří lokalitu navštívili poprvé minulý týden", uvedl Vladimír Molek ze sdružení CALLA.

Občanská sdružení věří v zákonnost

"Nechceme spory okolo golfového hřiště protahovat, ale zároveň je nám proti mysli přistoupit na hru "mocných a bezmocných", uvádí Jaroslava Brožová ze sdružení Jihočeské matky. V těchto dnech mají Hlubokou ještě navštívit z podnětu občanských sdružení úředníci Veřejného ochránce lidských práv. "Snad ani oni nepřehlédnou ochranku vykazující náhodné návštěvníky Hlubocka z Podskalské a Poříčské louky a bránící průchod i po bývalé modré turistické značce K Seníku", dodává Jaroslava Brožová.

Za Sdružení CALLA: Vladimír Molek
Za Sdružení Jihočeské matky: Jaroslava Brožová

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz