Sdružení Calla
  Dnes je 24. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


Tisková zpráva  Sdružení CALLA a Jihočeských matek

ze dne 6. června 2003


Zabrání zastupitelé dalším tragickým nehodám?

CALLA - Sdružení pro záchranu prostředí a JIHOČESKÉ MATKY zaslaly v uplynulých dnech jihočeským zastupitelům otevřený dopis, v němž je vyzývají k urychlenému řešení neudržitelné dopravní situace na silnici I/3 z Českých Budějovic do Dolního Dvořiště.

Připomínají zastupitelům, že realizaci dálnice D3, od níž si část veřejnosti slibuje zlepšení tohoto stavu, nelze očekávat dříve, než cca za 10 let. Žádají zastupitele, aby přehodnotili priority dopravní koncepce tak, aby na stávající nebezpečné komunikaci nedocházelo k dalším zbytečným ztrátám na lidských životech, způsobených špatným stavem silnice. Rozšíření silnice v některých úsecích o stoupací pruhy a další náprava nebezpečných míst, na nichž dochází k největšímu počtu nehod, je nutné provést v nejbližších letech. Zastupitelé by proto měli požadovat od příslušných rezortních státních institucí urychlenou rekonstrukci stávající silnice I/3, jež je již po řadu let odkládána.

Ke zmíněné problematice se v příloze dopisu vyjadřuje i dopravní odborník s dlouholetou praxí v zahraničí Ing. Tomáš Otepka, který hodnotí výstavbu dálnice v současné době jako kapacitně předimenzovanou.

Zároveň se autoři dopisu ohrazují proti osočování environmentálních organizací, že jsou příčinou zdržování realizace zkvalitnění dopravní sítě v České republice a tím jsou zodpovědni za ztracené lidské životy při dopravních nehodách.

Ačkoliv otevřený dopis byl zaslán všem zastupitelům již před posledním zasedáním krajského zastupitelstva, podle dosud získaných informací si někteří zastupitelé ještě ani jeho obsah nepřečetli.


Jaroslava Brožová
Sdružení Jihočeské matky, České Budějovice
Bedřicha Smetany 19, 370 01, tel. 387 312 650

Vladimír Molek
Calla - Sdružení pro záchranu prostředí, České Budějovice
Fráni Šrámka 35, 370 04, P.O.BOX 223
tel. 387 310 166

nahoru

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz