Sdružení Calla
  Dnes je 18. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 14. června 2013

Na cestě k energetické soběstačnosti obcí a regionů

   Sdružení Calla  v rámci Klimatická koalice ve spolupráci s Velvyslanectvím Rakouska, Heinrich-Böll-Stiftung Praha a AF-CITYPLAN,s.r.o/Ligou ekologických alternativ pořádají ve středu 19. června konferenci s mezinárodní účastí „Na cestě k energetické  soběstačnosti obcí a regionů“. Téma energetické nezávislosti nejsou jen teoretické utopie, jak dokládají konkrétní příklady z Česka, Německa i Rakouska.
   Na konferenci vystoupí starostové německých obcí Alheim Georg Lüdtke a Treuenbrietzen Michael Knape, místostarosta rakouského Ottenschlagu Dieter Holzer, zástupce regionu Waldviertler Kernland Thomas Waldhans, starosta  obce  Kněžice Milan Kazda a další odborníci. Ukáží svoji cestu ke snížení energetické závislosti a nabídnou své praktické zkušenosti. Akce je určena zástupcům obcí, měst a krajů, veřejné správy i médiím.
    V dnešní době neustále se zvyšujících cen energií, narůstající závislosti na dodávkách paliv z nestabilních regionů, či přetrvávajících problémů v zemědělství přináší orientace na posilování energetické soběstačnosti obcí a měst vícenásobný užitek. Peníze za energii a paliva neutíkají z regionu, ale podpoří zemědělce, podnikatele a zaměstnají místní občany. Přispějí také k ochraně životního prostředí a vyšší energetické bezpečnosti.
   Konference se koná v rámci týdne festivalu reSITE s podtitulem Města jako místa pro život. Podpořila ji Nadace Stefana Batory, Intelligent Energy Europe a 100% Komunity pro zelenou energii - MAS Mezilesí.
    Pro informaci o konferenci, domluvu přednášejících k rozhovoru kontaktujte: romana.panska@calla.cz, telefon: 384 971 930.
   Po konferenci pro zájemce navazuje od 18 hodin prohlídka energetického Biocentra v Kněžicích s výkladem. Podmínkou je vlastní doprava účastníků tam i zpět. Informace o prohlídce podá Karel Merhaut na lea@ecn.cz.

 

Další informace mohou poskytnout:

Edvard Sequens, Calla, tel.: 602 282 399, e-mail: edvard.sequens(zavinac)calla.cz
Barbora Hanžlová, Klimatická koalice, tel.: 605 276 909, e-mail: barbora.hanzlova(zavinac)ecn.cz

 

V příloze:

Pozvánka na konferenci s podrobným programem
Stručné představení přednášejících


 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz