Sdružení Calla
  Dnes je 12. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 2. září 2019

Přírodovědné vycházky s Callou po prázdninové přestávce pokračují

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí sdružení Calla. Zájemci o přírodu se v září vydají za nočními savci do přírodní zahrady českobudějovického ekocentra Cassiopeia na sídlišti Vltava.

První zářijová vycházka „Za nočními savci do přírodní zahrady“ se uskuteční již v pátek 6. září.  Tématem vycházky budou savci aktivní zejména za soumraku a v noci, zejména netopýři a drobní hlodavci. Účastníci se mohou těšit na ukázky odchytu drobných savců nebo určování létajících netopýrů s pomocí tzv. bat detektoru. Vycházku povedou zooložka Lucie Pleštilová z Přírodovědecké fakulty JU, Nikol Mrázková z třeboňského Českého nadačního fondu pro vydru a Jiří Řehounek z Cally. V případě špatného počasí se akce přesune do vnitřních prostor ekocentra Cassiopeia.

„Jako bonus můžeme letos účastníkům slíbit setkání s živými nočními savci. Z třeboňské záchranné stanice k nám přijedou vydrák Žolík a dva handicapovaní netopýři, u nichž můžeme naživo předvést některá přizpůsobení k životu v noci,“ říká koordinátor cyklu přírodovědných vycházek Jiří Řehounek z Cally.

V letošním roce zatím proběhly tři přírodovědné vycházky (Výprava do údolí Rudolfovského potoka, Kroužkování u ZOO, Výprava na Vyšenské kopce), které se tématicky věnovaly geologii, botanice, entomologii a ornitologii. Celkem jsme na letošních vycházkách přivítali bezmála 250 zájemců o přírodu.

„Od počátku jsme chtěli, aby naše vycházky byly pokud možno různorodé a zahrnovaly co největší šíři přírodovědných oborů. Proto se pokusíme na podzim zprostředkovat i vycházky zaměřené na další přírodovědné obory, např. mykologii. A určitě proběhne i kroužkování ptactva, které se těšívá velké oblibě účastníků,“ uzavírá Jiří Řehounek.

 

Kontakt:

RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - RehounekJ@seznam.cz, 605 066 898

 

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz