Sdružení Calla
  Dnes je 14. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 15. září 2020

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninové přestávce

Po prázdninové přestávce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek, které Calla od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí. Zájemci o přírodu se v září vydají k Dobrovodskému potoku a počátkem října k rybníku Zdráhanka u Haklových Dvorů.

První zářijová vycházka „Výprava k Dobrovodskému potoku“ se uskuteční v sobotu 19. září. Bude zaměřená hlavně na poznávání vodních živočichů a povedou ji entomologové Vojtěch Kolář (PřF JU a BC AV ČR) a Jiří Řehounek (Calla). Sraz účastníků je plánovaný v 9.30 na zastávce MHD Třebotovice – rozcestí. Cyklus přírodovědných vycházek pak bude pokračovat v sobotu 3. října akcí „Kroužkování u Zdráhanky“, převážně ornitologickou vycházkou do okolí Haklových Dvorů.

„Kvůli nouzovému stavu musela Calla letos v dubnu a květnu zrušit akce pro veřejnost, mezi nimi i přírodovědné vycházky. Jako náhradu jsme pro ně připravili vycházky alespoň na internetu. S pomocí textů, fotografií, videí nebo nahrávek jsme mohli alespoň zprostředkovat, jaké zajímavé druhy mohou cestou vidět nebo slyšet. Tyto virtuální vycházky samozřejmě na webu zůstanou,“ říká Jiří Řehounek.

Dubnová přírodovědná vycházka na internetu se jmenovala „Za ptáky a hmyzem na Vrbenské rybníky“ a zavedla zájemce o přírodu do unikátní přírodní rezervace, kterou mají obyvatelé Českých Budějovic doslova na dosah ruky. Na internetu najdete vycházku zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_ptaky_a_hmyzem_na_Vrbenske_rybniky.php#top.

Druhá online vycházka „Za rostlinami a hmyzem do Branišovského lesa“ naopak vedla v květnu „obyčejným“ lesem poblíž sídliště Máj. Zájemci o přírodu ji najdou zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_rostlinami_a_hmyzem_do_Branisovskeho_lesa.php#top.

V červnu se podařilo cyklus obnovit naživo, když proběhla vycházka „Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky“.

 

Kontakt:

RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

 

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz