Dnes je 6.10.2022  Hlavní stránka - Calla | Energetika | Ochrana přírody | Doprava | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE 

Víte, že ...
Úprava stěn pro břehule prospívá také jiným druhům živočichů. Týká se to např. některých blanokřídlých, kteří si do kolmých stěn nebo na obnažených plochách vyhrabávají malé nory. Další zajímavosti »

Facebook Profil Cally na Facebooku
button enviroskop.cz

Poskytnutí pozemků v přírodovědně cenných pískovnách

Velkým problémem při ochraně hnízdních stěn břehulí bývá v některých případech jednání s vlastníky pozemků. Calla má již v jedné z cenných pískoven pozemek ve vlastnictví. Samozřejmě se nebráníme ani vlastnictví dalších pozemků, pokud to bude mít pro ochranu přírody a břehulí smysl. V současné době však bohužel nemáme žádné finanční prostředky na výkup pozemků. Proto v tomto případě přichází v úvahu pouze dar nebo odkup za symbolickou cenu.

Mnohem jednodušší možností je pro vlastníky pozemků souhlas s naší činností podporující břehule. V tomto případě se vlastník pozemku nevzdává vlastnického práva, ale pouze umožňuje úpravu hnízdních stěn na svých pozemcích. V takovém režimu provádíme převážnou část péče o hnízdní stěny břehulí.

V případě zájmu o tuto formu podpory našich aktivit nás můžete kontaktovat na na telefonu 736 424 325 či e-mailu RehounekJ@seznam.cz. Máte-li zájem o osobní schůzku, můžete nás navštívit v kanceláři Cally každý čtvrtek od 14:00 do 17:00 (jiné dny prosím konzultujte předem telefonicky či e-mailem).

Za případné darování pozemků v cenných pískovnách nebo souhlas s úpravou hnízdních stěn předem děkujeme!

Pozn.: V případě firemních darů nás prosím kontaktujte předem. Calla se při jejich přijímání řídí těmito dokumenty: Etický kodex ekologických organizací, Pravidla transparentnosti NNO v oblasti dárcovství a sponzorství ze strany komerčních subjektů, Pravidla přijímání podpory pro činnost sdružení Calla.

 

a

 

 © 2006 - 2022 Calla  Calla Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice  tel.: 384 971 934, fax: 384 971 939 calla(at)calla.cz
TOPlist