Dnes je 3.3.2024  Hlavní stránka - Calla | Energetika | Ochrana přírody | Doprava | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE 

Víte, že ...
Na břehulích cizopasí klíště Ixodes lividus. Tento parazitický roztoč (stejně jako další paraziti) se může ve starých hnízdních stěnách namnožit a snižovat úspěšnost hnízdění. Pravidelná péče o stěny výskyt parazitů omezuje. Další zajímavosti »

Facebook Profil Cally na Facebooku
button enviroskop.cz

Trvalý příkaz

V současné době musíme dočasně pozastavit příjem příspěvků v projektu "Adoptujte břehuli". Bohužel jsme letos přišli o poslední lokalitu s břehulemi, kde bylo možné obnovovat hnízdní stěnu. Důvody jsou různé - zarůstání pískoven, zhoršení kvality materiálu v hnízdní stěně, neochota vlastníků pozemků apod. Chcete-li nás přesto podpořit, nabízíme vám přispět na ochranu přírodovědně cenných pískoven obecně. Váš příspěvek bude využit na ochranu ohrožených druhů a vzácných společenstev. Letos jsme např. tyo příspěcky využili na ochranu kolonie vlh pestrých nebo samotářských včel, na podzim nás čeká vytváření tůněk pro obojživelníky nebo vyřezávání náletu na místech výskytu ohrožených rostlin a hmyzu. Podrobnosti najdete na http://www.calla.cz/index.php?path=hl_stranka&php=5_ocalle.php#podpora.

Vzhledem k tomu, že péče o hnízdiště břehulí se musí pravidelně opakovat, trvalý příkaz na posílání finančních prostředků je velmi vítanou pomocí. Číslo našeho konta u MONETA Money bank České Budějovice je 3202800544/0600, jako variabilní symbol uveďte číslo 333. Chcete-li přispět obecně na aktivity Cally v ochraně a ekologické obnově pískoven a dalších těžebních prostorů (tedy nevázat dar pouze na obnovu břehulích hnízdišť), použijte variabilní symbol 222. Máte-li před poskytnutím daru zájem o osobní schůzku, můžete nás navštívit v kanceláři Cally každý čtvrtek od 14:00 do 17:00 (jiné dny prosím konzultujte předem telefonicky či e-mailem).

Informujte nás prosím o daru prostřednictvím formuláře. Všichni dárci obdrží darovací certifikát, fotografii břehule říční a materiály o její ochraně. Budou-li si to dárci přát, můžeme jejich jméno s poděkováním zveřejnit na této webové stránce. Pokud si přejete zaslat potvrzení kvůli odečtení daru z daňového základu, sdělte nám to prosím také.

Přispět můžete samozřejmě jakoukoli částkou. Níže se však můžete podívat, kolika břehulím by různě vysoké částky pomohly k vhodnému bydlení:

  • 200 Kč - 5 párů vychovávajících více než 20 mláďat
  • 500 Kč - 12 párů vychovávajících více než 50 mláďat
  • 1000 Kč - 25 párů vychovávajících více než 100 mláďat

Děkujeme za Váš dar!

Pozn.: V případě firemních darů nás prosím kontaktujte předem. Calla se při jejich přijímání řídí těmito dokumenty: Etický kodex ekologických organizací, Pravidla transparentnosti NNO v oblasti dárcovství a sponzorství ze strany komerčních subjektů, Pravidla přijímání podpory pro činnost sdružení Calla.

 

a

 

 © 2006 - 2024 Calla  Calla Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice  tel.: 384 971 934, fax: 384 971 939 calla(at)calla.cz
TOPlist