Sdružení Calla
  Dnes je 12. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Aktuality

Calla a odpady


Sdružení Calla se zabývá odpadovou problematikou již řadu let. V období od června 2007 do června 2008 probíhal projekt "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost", který získal podporu tzv. Norských fondů, díky nimž jsme mohli realizovat mj. výstavu, semináře a exkurzi pro starosty, brožuru o jihočeských odpadech a vlastně i tento web...   Více o všech aktivitách projektu zde.
Mj. jsme se podíleli na těchto aktivitách:

  20. 5. 2021 - Calla podala své vyjádření v rámci zjišťovacího řízení při posuzování dopadů na životní prostředí (tzv. EIA) k projektu plánované krajské spalovny odpadů v Novém Vrátě na okraji Českých Budějovic, kterou plánuje Teplárna České Budějovice. S kolegy z Arniky a z Hnutí DUHA jsme připravili argumentář "Mýty & fakta: Úplný obrázek spalovny odpadu s doplňkovým využitím energie (tzv. ZEVO) v Novém Vrátě", pro doplnění informací, kterými je projekt lakován na zeleno.
  16. 2. 2021 - Další on-line besedu z cyklu Zelených úterků jsme uspořádali 16. února. Spolu s Ivou Kropáčkem, odpadovým expertem z Hnutí DUHA jsme hledali odpovědi na otázku "Má spalování odpadů budoucnost?". V Českých Budějovicích se chystá velká krajská spalovna odpadů (ZEVO - zařízení pro energetické využití odpadů). Je to jediné řešení, pokud nechceme odpady skládkovat? Jak se k takovým záměrům staví Evropská unie? Co nás vůbec čeká v nakládání s odpady? Pokud se na ni chcete podívat, máte šanci na našem YouTube kanálu nebo na profilu na Facebooku.

21. 8. 2007 - Calla uspořádala ve spolupráci s Městem Písek a Městem Tábor dva semináře Efektivní nakládání s odpady v obci - jak na to? určené pro starosty a zastupitele obcí především na Písecku a Táborsku, Proběhly 27. září v Písku a 18. října 2007 v Táboře. Tisková zpráva k seminářy v Písku. Tisková zpráva k semináři v Táboře.

9. 9. 2006 - Ekologické organizace předaly krajskému úřadu dopis, který žádá lepší recyklační služby pro jihočeské domácnosti. Více tisková zpráva.

Recyklační jízda
 

28. 8. 2006 - Happeningovou jízdou s barevnými kontejnery zahájili členové sdružení Calla a Hnutí Duha sběr podpisů pod petici "Za lepší recyklační služby v jižních Čechách" (ke stažení zde - pdf, 44 kB). Drkotavé jízdě po čekobudějovické dlažbě předcházela tisková konference, na níž obdrželi novináři kromě této tiskové zprávy i další informace a letáček (ke stažení zde - pdf, 114 kB).

31. 7. 2005 - Sdružení Calla a akciová společnost Růžov uzavřely smlouvu o prevenci a sledování některých vlivů na životní prostředí u záměru rozšíření skládky Růžov a vybudování kompostovací plochy. Více tisková zpráva.


nahoru

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz