Sdružení Calla
  Dnes je 18. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy


Tisková zpráva Sdruľení CALLA

Tisková zpráva Sdružení CALLA

z 2. srpna 2001

Most versus lávka v Havlindě

Havlíčkově kolonii v Českých Budějovicích hrozí v souvislosti s novou lávkou přes Malši další pohroma. Po záměru Rady města vybagrovat park podél Malše v rámci protipovodňových opatření, má provizorní lávku pro pěší a cyklisty v ulici M. Vydrové a Matice Školské nahradit most.

Záleží pouze na změně územního plánu !

Přes ubezpečení rady města, že "auta na lávku nepustí", může být lávka pro pěší "mávnutím" zastupitelstva přeměněna na most pro automobily. Velká část obyvatel této městské části s provozem automobilů nesouhlasí a svůj nesouhlas dala zřetelně najevo při veřejném jednání územní komise na radnici dne 30. května t.r. Rada města poté záměr znovu projednala a odsouhlasila původní záměr s tím, že realizace přichází do úvahy nejdříve v roce 2003, tj. po skončení funkčního období dnešní Rady (!?).

Rozhodne posudek o mostu?

Skupina nespokojených obyvatel se nespokojila s tímto "odložením záměru", ale protagonisté vytvořili pracovní skupinu, která ve spolupráci se Sdružením Calla nechala zpracovat expertní posudek na připravované dopravní řešení.
Občané se domnívají že využití mostu pro auta nijak nezlepší dopravní obslužnost, ale naopak zhorší životní prostředí v jeho okolí . Kromě toho dojde ke ztížení pohybu cyklistů přes most a cyklistická doprava v Č. Budějovicích zůstane opět pouze předvolebním slibem budějovických politiků. Po kauze "cyklisté z Dlouhého mostu" vznikne další přemostění, které neumožní bezpečnou cyklistickou dopravu.
Expertní posudek navrhovaného řešení včetně variantního návrhu by měl být k dispozici počátkem září, kdy bude představen veřejnosti a bude k dispozici i zastupitelům města.

Za pracovní výbor: Milan Čepička - tel. 038 / 6358204
Za Sdružení Calla: Vladimír Molek - tel. 038 / 7311381

 

Snímky stávající lávky:
Havlíčkova kolonie - lávka
Havlíčkova kolonie - lávka

Sdružení CALLA realizuje za podpory Nadace Open Society Fund Praha a Ministerstva životního prostředí ČR projekt na pomoc veřejnosti při zapojování do rozhodovacích procesů v oblasti životního prostředí
 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz