Sdružení Calla
  Dnes je 16. dubna 2014  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE | Anglická vlajka

vyhledávání
Semináře a konference

Semináře a konference

Nukes
  1. 3. 2014 - Mezinárodní konference NEC 2014 "Ekonomické limity jaderné energetiky" 29. dubna ve Smetanově sále Autoklubu ČR v Praze. Mycle Schneider, Rudi Anschober, Stephen Thomas, Claudia Kemfert, Ivan Beneš, Michal Šnobr, Jan Ondřích, Rudi Anschober či Michael Nagl. Pořádají Calla, Jihočeské matky a Hnutí DUHA. Pozvánka ke stažení. Další informace a registrace na www.nec2014.eu.
pole
 

1. 11. 2013 - Seminář "Energeticky soběstačné obce – příležitost pro lokální ekonomiky" připravený Callou se konal 1. listopadu 2013 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Prezentace z něj si můžete stáhnout na této stránce.

Biogas
  19. 6. 2013 - Calla spolupořádala konferenci s mezinárodní účastí "Na cestě k energetické soběstačnosti obcí a regionů". S praktickými zkušenostmi starostů a dalších hybatelů regionálního dění z Německa, Rakouska i Česka se nyní můžete seznámit v prezentacích na této stránce.
Nuclear
  21. 11. 2012 - Calla ve spolupráci se Zeleným kruhem uspořádala v Č. Budějovicích seminář "Česko bez uhlí a atomu". Jak vypadá dnešní česká energetika a jakou cenu platíme za závislost na fosilních palivech a atomu? Jak se mění energetický svět okolo nás? Potřebujeme další reaktory v Temelíně nebo máme i jiné cesty? Vystačíme si jen s obnovitelnými zdroji? Prezentace, které zazněly si můžete stáhnout zde.
Pasivní dům
  9. 11. 2012 - Calla připravila seminář "Výzvy blízké budoucnosti: domy s nulovou spotřebou energie", který zareagoval na nové požadavky českého zákona o hospodaření energií ohledně stavebně-energetických norem pro budovy či průkazů energetické náročnosti. Přednášky si můžete stáhnout zde.
konference
  1. 3. 2012 - "Zátěžové testy jaderných elektráren – prověrka bezpečnosti nebo propaganda?", tak se jmenovala mezinárodní konference pořádaná Jihočeskými matkami a Callou, která se uskutečnila 1. března 2012 v Českých Budějovicích. Prezentace a další informace z konference.
Změna klimatu
  8. 2. 2012 - Ekologický institut VERONICA a Calla uspořádaly odborně zaměřený regionální seminář "Globální změna klimatu - fakta a fikce" na Krajském úřadě v Olomouci. Prezentace najdete zde.
Změna klimatu
  7. 2. 2012 - Ekologický institut VERONICA a Calla uspořádaly odborně zaměřený regionální seminář "Globální změna klimatu - fakta a fikce" na Krajském úřadě v Ostravě. Prezentace najdete zde.
fotka
  10. 11. 2011 - Ve čtvrtek 10. listopadu se v Českých Budějovicích sešlo více než 70 zájemců o ochranu hmyzu vázaného na staré stromy. Seminář "Stromy a hmyz" uspořádala Calla už podruhé, protože v prvním termínu zájem účastníků výrazně přesáhl kapacitu místnosti, kde se seminář konal. Účastníci semináře se dozvěděli, jak poznat biologicky cenné stromy nebo přítomnost ohrožených druhů v nich, jaké jsou "měkké" alternativy ke kácení stromů nebo jak ošetřovat stromy s ohledem na jejich hmyzí obyvatele. Akce se konala ve spolupráci se sítí Krasec a Krajským úřadem Jihočeského kraje.
fotka
  9. 11. 2011 - Calla a Ekologický institut VERONICA ve spolupráci se sdružením Přátelé přírody připravily další odborně zaměřený regionální seminář "Globální změna klimatu - fakta a fikce" na Krajském úřadě v Ústí nad Labem. Prezentace a další informace najdete zde.
fotka
  8. 11. 2011 - Calla a Ekologický institut VERONICA ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER připravily další odborně zaměřený regionální seminář "Globální změna klimatu - fakta a fikce" na Krajském úřadě v Hradci Králové. Prezentace a další informace najdete zde.
fotka
  13. 10. 2011 - Konferenci "Zelená energetika a jaderné elektrárny: Komu patří budoucnost?"zorganizovala Heinrich-Böll Stiftung společně s Hnutím Duha, sdružením Calla a Zelenou akademií v Praze. Vystoupil na ní mimo jiné Mycle Schneider (autor "World Nuclear Industry Status Report 2011"), ekonom Steve Thomas z University of Greenwich, František Hrdlička, děkan Fakulty strojní ČVUT, konzultant Petr Otčenášek, Martin Bursík a další experti. Prezentace jsou ke stažení zde.
fotka
  31. 5. 2011 - Calla, Hnutí DUHA, Heinrich Böll Stiftung Praha a české profesní asociace obnovitelných zdrojů energie uspořádaly diskusní seminář Německo bez jaderných elektráren. A co Česko? Na akci v Konferenčním sále Zastoupení Evropské komise v ČR v Praze vystoupili němečtí experti Lutz Mez z Freie Universität Berlin a Rainer Hinrichs-Rahlwes, prezident European Renewable Energies Federation, z česka pak Michal Šváb z ENA s.r.o., energetický konzultant Petr Holub a Edvard Sequens z Cally. Prezentace v pdf podobě jsou ke stažení z této stránky.
fotkaa
  29. 3. 2011 - Calla a Hnutí DUHA pořádaly seminář "Chytrá energie pro jižní Čechy", který se konal 29. března 2011 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Č. Budějovicích. Představil alternativní energetický koncept pro Českou republiku, výsledky studie o potenciálu zateplování domů a zaměřil se také na problematiku výroby tepla v Českých Budějovicích, kam vedle stávajících hnědouhelných kotlů vstupují plány na využití biomasy, teplovod z Temelína či spalování komunálních odpadů. Prezentace si můžete stáhnout zde.
CD
  15. 3. 2011 - Ve čtvrtek 17. března uspořádala Calla odborný seminář "Stromy a hmyz". Věnoval se především ochraně ohrožených druhů hmyzu vázaných na staré stromy. Akce se zúčastnilo 71 zájemců, především z řad pracovníků státní správy, samosprávy a nevládních organizací. Z důvodu kapacity místnosti přesto nebylo možné uspokojit všechny zájemce o účast.
ilustrační logo
  31. 1. 2011 - Calla uspořádala několik pracovních seminářů v lokalitách vybraných pro úložiště. Naposledy 31. 1. 2011 v Pačejově. Stáhnout si můžete prezentace "Úložiště jaderného odpadu a práva dotčených obcí" (pdf, 379 kB) od Pavla Douchy z Ekologického právního servisu a "Bezpečnost hlubinného úložiště a transportů radioaktivního odpadu" (pdf, 223 kB) od Dalibora Stráského, nezávislého konzultanta.
vetrnik
  1. 12. 2010 - Hnutí DUHA, sdružení Calla a Nadace Heinricha Bölla uspořádaly v Praze v Poslanecké sněmovně seminář "Chytrá podpora pro čistou energii" - Jak by měl stát vylepšit podporu pro obnovitelné zdroje energie?". Jednotlivé prezentace a další informace ze semináře najdete zde. Závěrečné shrnutí ze semináře.

CD
  11. 11. 2010 - Calla a Krasec uspořádaly odborný celodenní seminář Stromy a kácení - teorie a praxe, který se konal v rámci jihočeských dnů EVVO v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, Boženy Němcové 3 v Českých Budějovicích. Stránka k semináři

ucast verejnosti
  6. 9. 2010 - Calla a Krasec uspořádaly pokračování semináře Účast veřejnosti ve správních řízeních II, který se konal na Přírodovědecké fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích, Na Zlaté stoce 1, České Budějovice (katedra botaniky - "vila"). Seminář navázal na teoretickou část praktickými příklady z praxe a jejich řešení.

zmena klima
  15. 6. 2010 - Ekologický institut VERONICA a sdružení Calla ve spolupráci se SEV Divizna při ZOO Liberec uspořádaly seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta", který se konal na Krajském úřadě v Liberci. Prezentace ze semináře jsou ke stažení.

zmena klima
  4. 5. 2010 - Ekologický institut VERONICA a sdružení Calla uspořádaly seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta", který se uskutečnil v budově Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně. Prezentace ze semináře jsou ke stažení.

ucast verejnosti
  19. 4. 2010 - Calla a Krasec uskutečnily seminář Účast veřejnosti ve správních řízeních. Zástupci ekoporaden a občanských sdružení se seznámili s problematikou účasti veřejnosti ve správních řízeních především ve vztahu k zákonu o ochraně přírody a krajiny a stavebnímu zákonu. Účastníci obdrželi tištěnou metodiku a CD se vzory správních podání.

pasivní dům
  9. 4. 2010 - Calla uspořádala seminář "Pasivní domy - bydlení pro vás". Konal se v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje v Č. Budějovicích. Účastníci se na něm od špičkových odborníků v oboru dozvěděli odpovědi na otázky, které kolem těchto moderních, úsporných a zdravých staveb měli. Stránka k semináři s prezentacemi.

zmena klima
  10. 3. 2010 - Sdružení Calla, Ekologický institut VERONICA a Heinrich Böll Stiftung uspořádaly seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta", který se uskutečnil v Měšťanské besedě v Plzni. Prezentace ze semináře jsou ke stažení zde.

zmena klimatu logo
 

19. 1. 2010 - Sdružení Calla, Ekologický institut VERONICA a Chaloupky o.p.s. uspořádaly seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta", který se uskutečnil v Kongresovém sále Krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě. Prezentace ze semináře ke stažení.


zmena klima
 

30. 9. 2009 - Sdružení Calla, Ekologický institut VERONICA a Heinrich Böll Stiftung uspořádaly seminář "Globální změna klimatu - fikce a fakta", který se uskutečnil ve velkém sále Auly Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Prezentace ze semináře jsou ke stažení zde.


JETE (foto p. Pavel)
 

28. 4. 2009 - Mezinárodní konference "Jaderná renesance v realitě - Ekonomické a bezpečnostní aspekty jaderné energetiky" se konala v aule Nadace ABF na Václavském náměstí v Praze. Prezentace a další informace zde.


pelety
 

19. 3. 2009 - Seminář pro zemědělce a odbornou veřejnost na téma pěstování a využití energetických plodin - ENERGIE Z POLE, který navázal na stejnojmenou exkurzi. Seminář se konal na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Více informací a příspěvky ke stažení zde.


Větrná elektrárna Pavlov

10. 3. 2009 - Větrné elektrárny vyvolávají asi nejvíce negativních reakcí ze strany ochrany přírody a krajiny ze všech obnovitelných zdrojů energie. Cílem workshopu "Větrné elektrárny a životní prostředí" bylo v debatě odborníků definovat takové podmínky, které umožní využití větrné energie s minimalizací dopadů na životní prostředí. Podrobnosti a příspěvky ke stažení zde. Více také v tiskové zprávě.


pískovna
  27. 1. 2009 - Odborný seminář "Obnova území narušených těžbou narostných surovin". Diskutovalo se o zásadách přírodě blízké obnovy těžbou narušených území. Odborný seminář pořádala Calla ve spolupráci s katedrou botaniky PřF JU. Na přípravě semináře se podílelo několik desítek expertů z univerzit, Akademie věd, úřadů státní správy i nevládních organizací. Více v tiskové zprávě.

foto z workshopu
 

14. 1. 2009 - Workshop "Malé vodní elektrárny a životní prostředí" v Táboře. Cílem bylo diskutovat podmínky, které zabezpečí fungování a rozvoj sektoru MVE s minimalizací dopadů na životní prostředí. Více v tiskové zprávě. Prezentace z tohoto workshopu najdete ke stažení zde.


pozvánka na seminář
 

20. 11. 2008 - Odborný seminář "Těžba uranu v souvislostech" uspořádala Calla v Liberci ve spolupráci se sdružením Naše Podještědí. Týkal se problematiky případné obnovy těžby uranu na území ČR. Více v tiskové zprávě. Příspěvky a sborník ke stažení zde.


bioplynové fermentory
 

29. 10. 2008 - Calla zahájila cyklus setkání, která jsou zaměřena na problematiku možných negativních dopadů využívání obnovitelných zdrojů energie na životní prostředí. Tématem prvního worshopu byly bioplynové stanice. Více v tiskové zprávě. Prezentace z tohoto workshopu najdete ke stažení zde.


Nadace rozvoje občanské společnosti
 

29. 9. 2008 - Calla ve spolupráci s Ekologickým právním servisem za finanční podpory Nadace rozvoje občanské společnosti a Ministerstva životního prostředí uspořádala na Přírodovědecké fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích seminář "Účast veřejnosti ve správních řízeních".


Pozvánka na seminář: "Možnosti energetické efektivnosti v průmyslu"
 

17. 6. 2008 - Seminář "Možnosti energetické efektivnosti v průmyslu", který se uskutečnil v sále Zastoupení Evropské komise v ČR v Pražské Jungmannově ulici. Na semináři byly prezentovány dvě nové studie - potenciál úspor energie v průmyslu (zpracoval EkoWATT) a studie možnosti decentralizované výroby tepla a elektřiny (vypracoval CityPlan).


Pozvánka na seminář: "Čisté Teplo"
 

21. 4. 2008 - Na semináři ""Čisté teplo: příležitost leží ladem" zorganizovaném Hnutím DUHA a Callou byl prezentován aktuální potenciál obnovitelných zdrojů energie pro výrobu tepla v České republice a návrh na podporu jeho využití. Prezentace a další informace zde. Studie potenciálu ke stažení zde (pdf, 1207 kB).


Seminář - ilustrační foto
 

14. 4. 2008 - Odborný seminář "Obnova těžbou narušených území a legislativa" v prostorách MŽP v Praze. Další informace též v tiskové zprávě. Zúčastnilo se ho 40 pracovníků státní správy, akademické sféry a nevládních organizací. Méně  » Více »

Referáty přednesli Karel Prach (PřF JU, AV ČR), Jiří Řehounek (Calla), Petra Konvalinková (PřF JU, Daphne ČR), Miroslav Hátle (Správa CHKO Třeboňsko), Tomáš Gremlica a Jiří Sádlo (Ústav pro ekopolitiku) a Ondřej Tošner (Ateliér pro životní prostředí).
Po některých referátech a hlavně v závěru semináře se rozvinula živá diskuse o překážkách, které brání většímu uplatnění přírodě blízkých forem obnovy těžbou narušených území (spontánní sukcese, řízená sukcese apod.). Účastníci se shodli, že by bylo do budoucna vhodné tyto překážky odstraňovat a ponechat pro ně alespoň 20 % těžbou narušeného území .

26. 3. 2008 - Calla se podílela na semináři Hnutí DUHA "Možnosti úspor energie v obytných a administrativních budovách v České republice", který se konal v Praze. Podrobnosti v pozvánce (pdf, 334 kB).

27. 9. a 18. 10. 2007 - Calla pořádala ve spolupráci s Městem Písek a Městem Tábor dva semináře Efektivní nakládání s odpady v obci - jak na to? určené pro starosty a zastupitele obcí především na Písecku a Táborsku, dále úředníkům OŽP a zájemcům z řad NNO, kteří se dlouhodobě zabývají danou problematikou.

30. 11. 2006 - Workshop: "Význam, využití a ochrana pískoven v jihočeské krajině", který se uskutečnil v Českých Budějovicích. Seminář si kladl za cíl seznámit účastníky s významem pískoven pro přírodu a krajinu jižních Čech. Měl sloužit k výměně informací mezi lidmi, kteří se ve své práci věnují těžbě štěrkopísku z různých pohledů. Podrobnosti a program najdete zde. Informace o průběhu naleznete zde v této zprávě.

31. 10. 2006 - Seminář: "Občanská sdružení a správní řízení - zkušenosti nevládních organizací s účastí veřejností". Seminář byl určen nevládním organizacím a dalším občanským aktivitám vstupujících do rozhodovacích procesů o životním prostředí.
Více v našem listopadovém Ďáblíku

23. - 24. 10. 2006 - Odborný seminář "Příroda ve vojenském újezdu Boletice", který se zaměřil na prezentaci dosavadních výsledků a aktuální problémy týkající se využití vojenského újezdu (VÚ) Boletice ve vztahu k ochraně přírody a krajiny.
Více v našem listopadovém Ďáblíku

nuclear energy - myth and reality28. 3. 2006 - Sdružení Calla ve spolupráci s Hnutím Duha a za podpory Heinrich Böll Stiftung uspořádala mezinárodní konferenci "Ekonomické aspekty jaderné energetiky". Další podrobnosti, fotky a prezentace přednášejících najdete zde.

11. 11. 2005 - Diskuzní seminář na téma: "Slunce pro památky" aneb nakolik snesou historické objekty sluneční moduly? Uspořádala Calla ve spolupráci s Ligou ekologických alternativ v Českých Budějovicích. Některé příspěvky si můžete přečíst zde.

4. 2. 2005 - Seminář "Nakládání s radioaktivními odpady a veřejnost" v Jednacím sále Valdštejnského paláce Senátu ČR. Za odborné a organizační podpory nevládních organizací Hnutí DUHA a Sdružení Calla uspořádala RNDr. Jitka Seitlová, senátorka Parlamentu ČR, členka Rady Správy úložišť radioaktivních odpadů.
Více tisková zpráva.
Zde nabízíme ke stažení některé příspěvky a fotky k nahlédnutí.
Můžete si také stáhnout stenografický záznam celého semináře (doc, 358 kB).

24. 11. 2004 - Již třetí ročník česko-rakouské konference zaměřené na sluneční energii pod názvem Slunce 2004 se uskutečnil v rámci veletrhu Aqua-therm v Praze. Přednášky najdete zde.

23. 6. 2003 - Workshop "Obnovitelné zdroje energie a krajské energetické koncepce", který uspořádalo v Praze sdružení Calla ve spolupráci s  Ministerstvem životního prostředí. Nabízíme ke stažení příspěvky, které zde zazněly.

5. 6. 2003 - seminář k problematice Národní přírodní rezervace Brouskův mlýn, který uspořádalo sdružení Calla ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny v Borovanech. Seminář byl jedním výstupů projektu podpořeného velvyslanectvím Nizozemského království v Praze z programu MATRA. Nabízíme ke stažení příspěvky uvedené ve sborníku.

19. - 20. 9. 2002 - V Brně konala první česko-rakouská solární konference SLUNCE 2002. Její účastníci podpořili společné memorandum.

nahoru
 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, 387 311 381, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz