Sdružení Calla
  Dnes je 24. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 1. 2. 2007

Za hrst stříbrňáků vyměnili lišovští zastupitelé zdravé životní prostředíTěmito slovy komentovala rozhodnutí některých svých kolegů povolit rozšíření skládky v Lišově zastupitelka Marie Vidiečanová. Bohužel její hlas i odmítnutí skládky ostatních zastupitelů KDU ČSL, ČSSD a jedné zastupitelky za KSČM nestačil na změnu původního souhlasu města Lišov k záměru společnosti A.S.A. České Budějovice pokračovat ve skládkování další tři roky. Jediný bod mimořádného jednání zastupitelstva se setkal se zájmem veřejnosti. Stejně jako na předchozích jednáních vyjádřili přítomní občané svůj nesouhlas s rozšířením skládky podpořený praktickými zkušenostmi s porušováním provozního řádu. Ostatně tuto skutečnost zjistila při svém šetření i Česká inspekce životního prostředí. Přesto, že výsledky šetření měli zastupitelé k dispozici, někteří je zpochybňovali. "Nerozhodný výsledek veřejného hlasování 10:10 sice nezvrátil stanovisko města, ale ukázal, že se jedná spíše o polické rozhodnutí než-li o osobní názor a vůli jednotlivců", uvedl Vladimír Molek ze sdružení Calla. U zastupitelů za ODS převládlo "ekonomické cítění" a jejich rozhodnutí neovlivnila ani diskuze a názory občanů - voličů. Ti odcházeli z jednání znechucení a rozčarovaní. Po kladném stanovisku ministerstva životního prostředí k procesu posuzování vlivů na životní prostředí utrpěli další políček. Tentokráte o to bolestivější, neboť pocházel od vlastních zastupitelů.

"Jsem přesvědčen, že tento výsledek může ovlivnit nejen další zapojení občanů do věcí veřejných, ale i účast v komunálních volbách", uvedl Vladimír Molek. Sdružení Calla zastává od počátku negativní stanovisko proti rozšíření skládky v Lišově a opírá se nejen o vlastní poznatky a zkušenosti, ale i o posudky odborných organizací a závěry České inspekce životního prostředí. "Využívat je budeme za podpory občanů a některých zastupitelů i při následných správních řízeních, z nichž nejbližší, řízení o využití území povede stavební úřad Města Lišov, " dodal Vladimír Molek.Za sdružení Calla:
Vladimír Molek, telefon: 387 311 381, mobil: 732 609 899, e-mail: vladimir.molek(zavinac)calla.cz

Tato aktivita je realizována za podpory EU v programu Transition Fasility (prostřednictvím NROS)

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz