Sdružení Calla
  Dnes je 25. září 2022  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 7. 3. 2008

Ekoporadna sdružení Calla je stále žádanější

 

Poptávka po službách ekoporadny, kterou vede občanské sdružení Calla, je rok od roku silnější. V roce 2007 tak Calla vyřizovala již 754 dotazů. Ty se převážně týkaly problematiky ochrany přírody a energetiky, kterým se Calla věnuje dlouhodobě, ale otázky přicházely i k tématice odpadů, ochrany zvířat apod.  Roste počet dotazů na různé formy, jimiž se občané mohou bránit záměrům, které hrozí poškozením životního prostředí v blízkosti jejich domovů.

   Téměř polovinu klientů poradny tvoří právě občané, pětinu občanská sdružení, po deseti procentech dotazů přišlo od veřejné správy a od firem.  Většinou se tázající spokojí s poskytnutím informace či patřičného kontaktu, ale věnujeme se též analýzám či procesnímu poradenství, které je dlouhodobější.

   Sdružení Calla nabízí ekoporadenství ve svém českobudějovickém sídle v podobě celkem devíti otevíracích hodin během tří dnů v týdnu, rovněž vede internetovou poradnu a poradci jsou k dispozici i na e-mailu a telefonu.  Zaměřuje se na konkrétní témata: ochranu přírody a krajiny, obnovu těžbou narušených území, trvale udržitelnou energetiku a alternativy pro zemědělství. Další podrobnosti včetně otevíracích hodin a kontaktů jsou k dispozici na www.calla.cz/poradna. Calla spolu s dalšími jihočeskými organizacemi za účelem zkvalitnění ekoporadenství vytvořila jihočeskou Krajskou síť environmentálních center Krasec. Je také členem celostátní Sítě ekologických poraden STEP.

    Ekologické poradenství je podpořeno v rámci projektu "Jihočeské přírodní zdroje pro budoucnost" z Finančních mechanismů EHP/Norska, který administruje Nadace rozvoje občanské společnosti.  Sdružení Calla nyní hledá cesty, jak činnost ekoporadny udržet v plném rozsahu i po červnu 2008, kdy tento projekt končí.

     "Přestože klienti poradny Cally jsou většinou z Jihočeského kraje, pokrývat zvyšující se poptávku po ekologickém vzdělávání, osvětě a také poradenství dokážeme pouze díky zahraniční podpoře." uvedl předseda sdružení Calla Edvard Sequens.

Kontakty na naše poradce najdete zde.

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz