Sdružení Calla
  Dnes je 20. května 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajkaTisková zpráva ze dne 14. 3. 2011

Přírodovědný týden s Callou

V nadcházejícím týdnu připravilo sdružení Calla tři akce s přírodovědnou tématikou. Ve čtvrtek 17. 3. od 10 hodin proběhne seminář "Stromy a hmyz" a večer od 18 hodin tradiční Zelený čtvrtek s názvem "Zelené peklo". V sobotu 19. 3. se pak mohou zájemci vydat na přírodovědnou vycházku "Za sovami a datly do okolí Máje".

Seminář "Stromy a hmyz" je určen pracovníkům státní správy, samosprávy či nevládních organizací, kteří se zabývají řízeními o kácení dřevin, ochranou starých stromů a na ně vázaných ohrožených druhů. Kapacita semináře je zcela zaplněna, takže se na něj již nelze přihlásit.

"Desítky zájemců o seminář nás samozřejmě velmi těší, ačkoli jsme bohužel museli z kapacitních důvodů mnoho dalších odmítnout. Je vidět, že se jedná v ochraně přírody o důležité téma. Rádi bychom na semináři ukázali, že ochrana starých stromů a na ně vázaného hmyzu nemusí být nutně v rozporu s bezpečností občanů," komentuje první akci Jiří Řehounek z Cally.

Komu by několikahodinový seminář nestačil, může zajít večer na "Zelené peklo". Na besedě z cyklu Zelených čtvrtků bude mluvit entomolog Lukáš Čížek o hospodaření v českých lesích ve vztahu k ochraně přírody.

V sobotu v 16:30 se sejdou na zastávce Máj – Milady Horákové účastníci druhé letošní přírodovědné vycházky Cally. Pod vedením ornitologa Petra Veselého vyrazí do blízkého okolí největšího českobudějovického sídliště za zajímavými opeřenci. Součástí vycházky bude lákání datlovitých ptáků a sov na hlasové nahrávky.

"Mezi přírodovědnými vycházkami patří ty ornitologické k tradičním a hojně navštěvovaným. Loňská vycházka za sovami byla velmi zajímavá a úspěšná co do počtu pozorovaných ptáků. Letos navíc k sovám přidáváme další atraktivní skupinu ptáků – šplhavce," říká Jiří Řehounek, který cyklus přírodovědných vycházek v Calle koordinuje.

 

Kontakt:


RNDr. Jiří Řehounek (Calla), tel. 605 066 898, e-mail: RehounekJ(zavinac)seznam.cz

 

Tyto projekty jsou realizovány v rámci sítě Krasec za podpory Státního fondu životního prostředí ČR, Ministerstva životního prostředí ČR a Jihočeského kraje.

mpcr ivotni prostredi cr jihocesky kraj krasec
 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz