Sdružení Calla
  Dnes je 2. února 2023  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 10. června 2021

Třináctá sezón přírodovědných vycházek s Callou

Cyklus Přírodovědné vycházky pořádá Calla od roku 2008. Zájemci o přírodu mohou opět vyrážet s odborníky do blízkého i vzdálenějšího okolí Českých Budějovic, aby poznávali zajímavé přírodní lokality.

„Jsme rádi, že zájem lidí o naše přírodovědné vycházky neopadá. Zároveň nás to zavazuje, abychom i nadále hledali zajímavá tématy a místa, na která zájemce o přírodu zveme. Musíme také poděkovat našim lektorům, kteří věnují účastníkům čas. Kromě toho, že jde o odborníky v různých přírodovědných oborech, jsou i jejich zapálenými popularizátory,“ říká Jiří Řehounek z Cally, který se pořádání přírodovědných vycházek věnuje.

První vycházka letos proběhla v neděli 30. dubna a jmenovala se „Kroužkování u Velkého Vávrovského rybníka“. Druhá se uskuteční již zítra, v pátek 11. 6. v okolí Hluboké nad Vltavou. Nese název „Za brouky do Bavorovické aleje“ a povedou ji entomologové Lukáš Drag (Biologické centrum AV ČR) a Jiří Řehounek (Calla). Sraz účastníků je v 17:30 na autobusové zastávce Hluboká n. Vlt., pod kostelem. Vycházka proběhne ve spolupráci s Českou společností entomologickou.

Na další přírodovědnou vycházku se mohou zájemci těšit již příští víkend. Jmenuje se „Výprava na Vyšenské kopce“ a její účastníci se sejdou na vlakovém nádraží v Českém Krumlově v sobotu 19. června v 8:30. Jedinečnou přírodou národní přírodní rezervace Vyšenské kopce je provede hned čtveřice lektorů – ornitolog Petr Veselý (PřF JU), malakolog (odborník na měkkýše) Oleg Ditrich (BC AV ČR), botanička Tereza Rejnková (Správa CHKO Blanský les) a entomolog Jiří Řehounek.

Všichni účastníci přírodovědných vycházek jsou samozřejmě povinní dodržovat platná protiepidemická opatření.

Vloni Calla stihla uspořádat čtyři vycházky naživo. Pro jejich příznivce také připravila tři vycházky na internetu, které si mohli zájemci projít jak virtuálně, tak i osobně v terénu.

 

Kontakt:

Jiří Řehounek (Calla) - 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

 

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz