Sdružení Calla
  Dnes je 14. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 3. října 2023

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují na podzim

 

Cyklus přírodovědných vycházek, které Calla od roku 2008 pořádá v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí, pokračuje v podzimních termínech. Zájemci o přírodu se vydají k rybníku Bagr nebo na bývalý budějovický tankodrom.

První z podzimních přírodovědných vycházek se uskuteční v neděli 8. října a jmenuje se „Za rybami k Bagru“. Ke známému rybníku se do parku Stromovka vypravíme s ichthyologem Petrem Blabolilem (BC AV ČR & PřF JU), zkusíme odchytit ryby, případně i další vodní živočichy a něco si povědět nejen o nich, ale i Bagru samotném a jeho možné budoucnosti. V\ycházku zařazujeme mimořádně vzhledem k aktuální situaci, kdy se jedná o dalšímu osudu této nádrže. Sraz účastníků bude přímo u Bagru v 9:00.

Hned další víkend, v sobotu 14. října proběhne přírodovědná vycházka „Za houbami na tankodrom“, kterou povede mykolog Aleš Jirsa (PřF JU). Oblast bývalého tankodromu mezi sídlišti Máj a Vltava je přírodovědně zajímavá, takže se určitě neomezíme pouze na hledání a určování hub. Sraz účastníků bude na zastávce MHD Máj – Milady Horákové opět v 9:00.

„Nedávno uběhlo patnáct let od první přírodovědné vycházky, kterou vedla v září roku 2008 na Vrbenské rybníky. Jsem rád, že i dnes vycházky motivují zájemce o přírodu, aby si o víkendu přivstali a šli s námi kroužkovat ptáky, chytat vodní breberky nebo určovat rostliny. Na prvním místě je to zásluha skvělých lektorů, s nimiž často dlouhodobě spolupracujeme a kteří jsou nejen odborníky ve svých oborech, ale i jejich zdatnými popularizátory,“ říká Jiří Řehounek, který v Calle cyklus přírodovědných vycházek koordinuje.

V letošním roce zatím Calla uspořádala dvě přírodovědné vycházky. V březnu proběhla vycházka s názvem „Soví hukání na Čtyráku“ a v květnu „Výprava k mokřadu do Vidova“, Mimo cyklus přírodovědných vycházek pak následovala zářijová exkurze „Příroda v Pískovně Ledenice“.

 

Kontakt:

RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - tel. 605 066 898, e-mail RehounekJ@seznam.cz

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz