Sdružení Calla
  Dnes je 3. března 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka


Tisková zpráva ze dne 26. února 2015

Ekoporadna Cally pomáhá a radí občanům

Již více než deset let poskytuje ekoporadna Calla svoje služby občanům jižních Čech i dalších oblastí ČR. V roce 2014 se na ni lidé obrátili s 265 dotazy.

Poradna se specializuje na ochranu přírody a energetiku, neodmítne však ani dotazy na jiná témata v ochraně životního prostředí. Specifickou součástí práce poradců je také základní pomoc v případech, kdy občané řeší problémy v rámci správních řízení, procesů posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) nebo územního plánování. V těchto případech se rady týkají zakládání spolků, efektivní účasti v rozhodovacích procesech nebo práva na informace. Calla je také jedinou poradnou v ČR, která se specializuje na tématiku přírodě blízké obnovy území po těžbě nerostných surovin.

„Spektrum dotazů, s nimiž se na mne v poradně lidé obracejí, je opravdu široké. Někdy se jedná jen o určení nějakého zajímavého živočicha, kterého tazatel vyfotografoval na zahradě, a odpověď zabere pět minut. Některé poradenské kauzy se však táhnou týdny či měsíce, pokud se jedná o složitý problém zahrnující správní řízení,“ říká Jiří Řehounek, který má v poradně na starosti ochranu přírodu a obnovu území po těžbě surovin.

„Sice nám během posledních let trochu ubylo tazatelů, ale většinou šlo o takové, kteří si snadno najdou odpovědi na internetu. Stále se na nás obracejí lidé se složitějšími nebo speciálními otázkami a s žádostí o pomoc v jejich konkrétní situaci,“ doplnil Edvard Sequens, zaměřující se na problematiku energetiky.

Ekoporadnu Cally naleznou zájemci v Českých Budějovicích na adrese Fráni Šrámka 35. Poradenské hodiny pro veřejnost jsou pravidelně v pondělí od 10 do 14 hodin (především energetika) a ve čtvrtek od 14:30 do 16:30 hodin (především ochrana přírody a obnova po těžbě). Na poradnu se však mohou zájemci obrátit i prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo webového formuláře na dotazy. Všechny potřebné informace jsou k dispozici na www.calla.cz/poradna.

 

Kontakty na poradce:

Ing. Edvard Sequens (energetika) - 602 282 399, edvard.sequens(zavinac)calla.cz
RNDr. Jiří Řehounek (ochrana přírody, obnova po těžbě) - 605 066 898, RehounekJ(zavinac)seznam.cz

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz