Sdružení Calla
  Dnes je 18. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka
» Změna klimatu
» Obnovitelné zdroje energie »
» Obnovitelné zdroje energie »
» Těžba uranu » Jaderný odpad » Platforma proti úložišti » Temelín.cz
» Archiv »
» Archiv »

Energie Slunce

Energie Sluncekostel v Schonau
beseda: Jak ušetřit za ohřev vody a vytápění?

Jak ušetřit za ohřev vody a vytápění?

7. června 2011 uspořádalo Sdružení Calla přednáškovou besedu "Jak ušetřit za ohřev vody a vytápění?" s Marií Hrádkovou z JH Solar a Josefem Šťastným z Energy Centre České Budějovice. Jednalo se o druhou besedu v rámci projektu Obnovitelné zdroje energie v Jihočeském kraji – od teorie k praxi. Projekt podpořil finančně Jihočeský kraj. Pokud se chcete dozvědět základní informace o termosolárním systému, podívejte se na prezentaci z besedy ZDE.

SOLÁRNÍ ENERGIE V ČR 2009

Edvard Sequens přednášel 25. března 2009 na konferenci Solární energie v ČR 2009, kterou v Praze pořádala společnost B.I.D.S.
Stáhněte si prezentaci (pdf) "Srovnání efektivnosti využití slunečního záření pro výrobu elektřiny a výrobu tepla - možnosti solárního ohřevu a podmínky pro vyšší využití".

PUBLIKACE PROJEKTU CER2

V rámci projektu CER2 vzniklo několik publikací využitelných pro vzdělávání v českém překladu.

  • Fotovoltaické systémy - praktický rádce (pdf)
  • Skriptum o solárním ohřevu (pdf)


kostel v Schonau
Kostel v Schonau se střechou plnou solárních panelů

SEMINÁŘ "SLUNCE PRO PAMÁTKY"

Protože se množí střety mezi zájemci o realizaci solárních zařízení a orgány ochrany památkového dědictví, rozhodli jsme se tuto problematiku otevřít a diskutovat na semináři Slunce pro památky. Zorganizovali jsme jej ve spolupráci s Ligou ekologických alternativ 11. listopadu 2005 v Českých Budějovicích.

Některé příspěvky si můžete přečíst zde

ČESKO-RAKOUSKÉ KONFERENCE SLUNCE

V roce 2004 jsme společně s Veronicou a našimi zahraničními partnery projektu CER2 uspořádali již 3. ročnik česko-rakouské konference Slunce 2004, nyní jako doprovodnou akci veletrhu Aqua-therm v Praze.

Některé přednášky ke stažení:

Akumulace, srdce solárních systémů, Petr Kramoliš, Projekce OZE Ostrava
ke stažení (pdf)

Solární energie v novostavbách  i v modernizaci starých staveb, garance kvality v udržitelných stavbách,
Johannes Fechner, 17&4, Susanne Geissler, arsenal research, Rakousko
ke stažení (pdf)

Aspekty kvality v trvale udržitelných stavbách, Susanne Geissler, arsenal research, Rakousko
ke stažení (pdf)

Jak souvisí kvalita oken se solárními zisky?, Jan Hollan, Ekologický institut Veronica Brno
ke stažení (pdf)

Akce navázala na úspěšné konference Slunce 2003 v Olomouci a Slunce 2002 v Brně pořádané v rámci projektu SOLAR-NET.
Sborník z konference Slunce 2003 ke stažení zde (pdf)
Sborník z konference Slunce 2002 ke stažení zde (pdf)

POMůCKA PRO PŘEDNÁŠKY "SLUNCE - ENERGIE BUDOUCNOSTI"

obal CD

Zpracovali jsme podklady pro vedení přednášek o obnovitelných zdrojích energie se zaměřením na solární systémy pro ohřev určené pro školy i širokou veřejnost. Mají podobu 45 fólií pro zpětný projektor nebo prezentací na CD. Připravené prezentace jsou doprovázeny textem, který přednášejícímu pomůže zvládnout dané téma. Podklady jsou v html podobě i na našem webu.


diplom
Diplom

SOUTĚŽ "SLUNCE PŘED TABULÍ"

Soutěž, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí ČR, byla připravena pro studenty středních škol se uskutečnila v roce 2003 v rámci projektu Sluneční síť. Cílem bylo, aby studenti sami získali a zpracovali informace o možnostech využití obnovitelných zdrojů energie se zaměřením na sluneční energii. Do soutěže se postupně přihlásilo celkem 37 pracovních skupin na školách po celé ČR.

Více informací.

Kdo vyhrál? - tisková zpráva

WORKSHOP "PLÁNOVÁNÍ SOLÁRNÍCH SYSTÉMů NA BYTOVÝCH DOMECH"

Workshop projektu SOLAR NET / Sluneční síť pro projektanty, architekty a solární techniky se zaměřením na velké solární systémy na vícebytových domech se konal v listopdau 2003 v rámci veletrhu Aquatherm v Praze. Přednáška "Solární soustavy pro velké spotřebitele" od Josef Schröttnera z rakouského Arbeitsgemeinschaft ERNEUERBARE ENERGIE je ke stažení zde (pdf).


solární svépomoc
Solární svépomoc

SVÉPOMOCNÉ SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Proběhlo několik diskusí s nezávislými odborníky, kde jsme hodnotili možnosti a podmínky uplatnění svépomocných solárních systémů na ohřev vody na českém trhu. Výsledkem byla zkušební instalace svépomocného solárního systému v Českých Budějovicích v červnu 2003. Projekt tak navázal na instalace svépomocných kolektorů v Hostětíně. Je k dispozici i překlad montážní příručky pro svépomocné systémy - viz stránky Veronicy Brno.


solarni střecha

SEMINÁŘE "SOLÁRNÍ ENERGIE - TEPLO PRO VÁŠ ŽIVOT"

Sdružení Calla ve spolupráci s Arbeitsgemeinschaft ERNEUERBARE ENERGIE a za finanční podpory Nadace Partnerství uspořádalo během podzimu 2001 sérii sedmi seminářů pod názvem "Solární energie - teplo pro Váš život" v jednotlivých okresních městech Jihočeského kraje. Cílem těchto seminářů bylo zpřístupnit informace o využití obnovitelných zdrojů energie, konkrétně energie Slunce.

 

nahoru
 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz