Dnes je 18. července 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE | Summary in english language Zusammenfasung in deutscher sprache
Základní informace
 » Historie území
 » Současnost
      » Vojenský újezd Boletice
      » NATURA
      » Turistika
 » Budoucnost
 » Příroda
      » Charakteristika území
      » Živočichové
      » Rostliny
      » Biotopy
 » Výzkum
 » Památky
 » Statistické údaje
Kauzy
 » Chlum
 » Špičák
Infocentrum
 » Aktuality
 » Akce
 » Archiv
Dokumenty
 » Z médií
 » Tiskové zprávy
 » Petice
 » Ostatní
Publikace
 » Brožury
 » Skládačky
 » Studie
 » Mapy
Co můžete udělat vy?
Fotogalerie
Odkazy

vyhledávání


 

Tisková zpráva Sdružení Calla ze dne 13. 12. 2004

"Nevládní ekologické organizace požadují schválit soustavu NATURA 2000 i pro vojenský újezd Boletice"

 

Dnes odeslal petiční výbor zastupující osm nevládních ekologických organizací druhou část petice proti výstavbě Střediska zimních sportů Chlum ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. "Po první části petice s 1 750 podpisy občanů vyjadřujících nesouhlas s projektem podporovaného krajem předáváme dnes dalších 160 petičních archů s 2 772 podpisy.", uvedl zástupce petičního výboru Vladimír Molek ze Sdružení CALLA. Snahu zabránit realizaci tohoto projektu podporuje k dnešnímu dni 4 552 občanů!

Petici podporující vyhlášení evropské soustavy NATURA 2000 obdrží ministři životního prostředí, obrany a zemědělství před středečním jednání vlády, která má na programu návrh nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Boletice a návrh, kterým se vyhlašuje národní seznam evropsky významných lokalit nacházejících se na území České republiky. Nevládní ekologické organizace požadují , aby vojenský újezd Boletice byl chráněn v plném rozsahu dle zpracovaných odborných návrhů.

Petici obdrží prostřednictvím hejtmana RNDr. Jana Zahradníka také nové krajské zastupitelstvo. "S odpovědí odstupujícího zastupitelstva na petice nemůžeme být spokojeni, neboť snaha prosadit tento projekt do rozvojových a územně plánovacích dokumentů kraje pokračuje",uvedla členka petičního výboru Jaroslava Brožová. Z těchto důvodů petice dále pokračuje.

"V případě, že ptačí oblast Boletice nebude vyhlášena v navrhovaném rozsahu,budeme postupovat stejným způsobem jako v případě ostatních nepřijatých návrhů a podáme oficiální stížnost Evropské komisi do Bruselu", uvedl David Lacina z České společnosti ornitologické.

 

Za petiční výbor:
Vladimír Molek, tel.: 387 311 381
Jaroslava Brožová, tel.: 387 427 091
RNDr. David Lacina, tel. 274 866 700

Další informace:
sekce webu věnovaná této problematice

 

nahoru

 © 2000 Calla  
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel./fax: 387 310 166   |   calla(at)calla.cz