Dnes je 18. června 2024  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE | Summary in english language Zusammenfasung in deutscher sprache
Základní informace
 » Historie území
 » Současnost
      » Vojenský újezd Boletice
      » NATURA
      » Turistika
 » Budoucnost
 » Příroda
      » Charakteristika území
      » Živočichové
      » Rostliny
      » Biotopy
 » Výzkum
 » Památky
 » Statistické údaje
Kauzy
 » Chlum
 » Špičák
Infocentrum
 » Aktuality
 » Akce
 » Archiv
Dokumenty
 » Z médií
 » Tiskové zprávy
 » Petice
 » Ostatní
Publikace
 » Brožury
 » Skládačky
 » Studie
 » Mapy
Co můžete udělat vy?
Fotogalerie
Odkazy

vyhledávání


 

Tisková zpráva sdružení Calla a Ekocentra Šípek ze dne 3. 11. 2005

Výstava Příroda Boletic pokračuje v Českém Krumlově

 

Po úspěšném představení barevných fotografií o přírodě Boletic v Českých Budějovicích se tato výstava stěhuje do Českého Krumlova. Zde je nainstalována v budově městského úřadu na Horní Bráně (Kaplická ulice). Veřejnost může výstavu shlédnout do 2. prosince 2005 v pracovní době městského úřadu.

Vladimír Molek z pořádajícího sdružení Calla k výstavě uvedl. "Jsme rádi, že díky pochopení zejména odboru životního prostředí Městského úřadu v Českém Krumlově můžeme výstavu představit veřejnosti i v Českém Krumlově. Postoupili jsme opět blíže k vojenskému újezdu Boletice, jehož příroda je námětem výstavy."

Občané se nesmí zaleknout ochrany přírody
Cílem výstavy je nejen přiblížit přírodu Boletic, ale zejména apelovat na její ochranu. Jsme přesvědčeni, že o osudu vojenského újezdu Boletice nelze rozhodovat pouze prostřednictvím úřadů a zastupitelů. Větší důraz je nutno klást na "hlas lidu" a to jak obyvatel Boletic, sousedních obcí a měst, tak i odborné i laické veřejnosti. Proto je na výstavě rovněž k dispozici propagační informační leták proti výstavbě Střediska zimních sportů Chlum, jehož součástí je otevřený dopis krajským zastupitelům. "Věřte prosím, že ze strany odpůrců střediska zimních sportů Chlum není zájem o vytvoření nepřístupného území. Skloubením zájmů veřejné správy, vojenských aktivit a ochrany přírody lze vytvořit podmínky pro rozvoj měkké turistiky v některých částech vojenského prostoru a to bez budování náročné infrastruktury", uvádí se v tomto letáku.

KRASEC se představuje
Spolupořadatelem výstavy v Českém Krumlově je místní Ekocentrum Šípek a na akci se podílí jako člen krajské sítě ekologických a poradenských center v Jihočeském kraji, jehož členem je rovněž sdružení Calla. Projekt vytvoření a rozvoj sítě těchto středisek byl podpořen evropským socálním fondem v ČR a ministerstvem životního prostředí ČR. "Jsme rádi, že můžeme být partnery při pořádání této výstavy a věříme, že si občané Českého Krumlova a žáci místních škol najdou za výstavou cestu na úřad", uvedl Josef Janošťák z Ekocentra Šípek.

 

Kontakty:
Vladimír Molek, Calla - Sdružení pro záchranu přírody, F. Šrámka 35, 370 04 České Budějovice
telefon: 387 311 381, email: calla@ecn.cz

Výstava je podpořena Nadací Partnerství, Velvyslanectvím Nizozemského království z programu MATRA a evropského sociálního fondu v ČR

 © 2000 Calla  
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel./fax: 387 310 166   |   calla(at)calla.cz