Sdružení Calla
  Dnes je 29. března 2017  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík | Atlas OZE | Anglická vlajka

Přírodovědné vycházky

Od roku 2008 pořádá Calla přírodovědné vycházky pro veřejnost na zajímavé lokality v Českých Budějovicích a jejich okolí, kterých se každoročně účastní stovky zájemců o přírodu. Tématické zaměření vycházek sahá od geologie přes mykologii, botaniku a zoologii až k regionální historii. Pojďte s námi do přírody!

Galerie fotografií z vycházek
slavík
  8. 4. 2017 - První z letošních přírodovědných vycházek s Callou se jmenuje "Za slavíkem modráčkem na tankodrom" a bude zaměřená hlavně na ornitologii a entomologii. Jak už název napovídá, podíváme se na území bývalého budějovického tankodromu, kde se budou mimo jiné kroužkovat ptáci. Ukážeme si také plochy, kde probíhají zásahy na podporu biodiverzity. Vycházka začíná v sobotu 8. 4. 2017 v 9:00 na zastávce českobudějovické MHD Máj - Milady Horákové. Více informací najdete v pozvánce.
prstnatec
  4. 6. 2017 - Calla a Správa CHKO Blanský les srdečně zvou všechny zájemce na přírodovědnou vycházku "Za ptáky a orchidejemi k Borskému rybníku", která se koná v neděli 4. června. Vycházku do okolí Křemže spojenou s odchytem a kroužkováním ptáků povedou botanička Tereza Rejnková (SCHKO Blanský les) a ornitolog Petr Veselý (PřF JU). Sraz účastníků je na vlakovém nádraží v Křemži v 8:30 (resp. po příjezdu vlaku od Českých Budějovic). Další informace v pozvánce.


Houby
  6. 11. 2016 - "Za houbami na Hlincovou Horu" se jmenovala poslední letošní akce z cyklu přírodovědných vycházek s Callou. S mykoložkou Miloslavou Kavkovou jsme se vydali v sobotu 15. 10. do lesů v okolí Hlincové Hory a Rudolfova. Hub jsme nakonec objevili více než dost. A pěkné sobotní dopoledne vylákalo do lesa nejen zajímavé druhy hmyzu, ale i 45 zájemců o přírodu.
Budníček
  24. 9. 2016 - V sobotu 24. září proběhla přírodovědná vycházka s názvem "Kroužkování v Šindlových Dvorech", kterou vedl ornitolog Petr Veselý. Pětaosmdesát zájemců o přírodu si na vycházce mohlo zblízka prohlédnout opravdu nebývalé množství ptáků, včetně sojky nebo krahujce. Došlo i na povídání o pohlavním dimorfismu, určování příbuzných druhů a ptačích migracích.
Netopýr
  5. 9. 2016 - Těsně po prázdninách, v pátek 2. září, proběhla přírodovědná vycházka s názvem "Netopýří safari na Vrbenských rybnících" se zoologem Radkem Lučanem. Největšímu zájmu účastníků se těšily ukázky živých odchycených netopýrů, určování s pomocí tzv. bat detektoru a hledání vysílačky, která se používá pro sledování netopýrů. Akci si nenechalo ujít jedenapadesát zájemců o přírodu.
Bělozářka
  11. 6. 2016 - V sobotu 11. června proběhla přírodovědná vycházka "Výprava na Holubovské hadce a Dívčí Kámen". Průvodci po přírodovědně zajímavém a pestrém území podél Křemežského potoka nám byli geolog Petr Rajlich a botanik Leoš Lippl. Povídalo se samozřejmě hlavně o hadcích a na ně vázaných rostlinách - serpentinofytech. Vycházky se zúčastnilo dvacet zájemců o přírodu.
Svižník
  25. 5. 2016 - Další přírodovědná vycházka nás zavedla v sobotu 21. května na Třeboňsko. "Výpravu do pískovny Cep II" vedli entomologové David Boukal, Jiří Řehounek a botanička Klára Řehounková. Kromě sledování pískomilné či vodní flóry a fauny se povídalo také o přírodě blízké obnově pískoven a vědeckých experimentech na Cepu II. Sešlo se 32 zájemců o přírodu.
červenka
  7. 5. 2016 - V sobotu 7. května proběhla druhá letošní přírodovědná vycházka s Callou. Na "Kroužkování v údolí Rudolfovského potoka" pozval zájemce ornitolog Petr Veselý. Součástí vycházky bylo pozorování, poznávání, odchyt a kroužkování ptáků, a to včetně červenky obecné,letošního Ptáka roku. Dorazilo rekordních 101 zájemců o přírodu.
České Budějovice
  2. 4. 2016 - V sobotu 2. dubna odstartoval letošní ročník přírodovědných vycházek s Callou. "Za botanikou a historií do centra Budějovic" zavedli 31 účastníků historik Václav Kabíček a botanik Milan Štech. Na trase z Mariánského náměstí do Stromovky jsme nevynechali ani nejstarší budějovický jinan v rajském dvoře dominikánského kláštera.


pěnkava
  17. 10. 2015 - Sezónu přírodovědných vycházek jsme v roce 2015 zakončili tradičně s ornitologem Petrem Veselým, který pozval zájemce o přírodu na "Kroužkování v polích u Kaliště". Podzimní vycházka, kterou si nenechalo ujít 34 účastníků, byla spojená s pozorováním, poznáváním, odchytem a kroužkováním ptáků. Poprvé v historii přírodovědných vycházek s Callou se podařilo odchytit i dravce, konkrétně káni lesní a dvě poštolky obecné.
Chmíří
  20. 9. 2015 - Na druhou zářijovou přírodovědnou vycházku jsme vyrazili v neděli 20. září "Za rostlinami a hmyzem do parku 4 Dvory". Ruderálními i mokřadními společenstvy provedli 24 zájemců o přírodu botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek. Štěstí jsme měli zejména na rostliny, protože bylo k vidění hned několik ohrožených druhů naší flóry. Vycházka se pak protáhla až k Velkému vávrovskému rybníku.
Netopýr
  18. 8. 2015 - Po prázdninách se přírodovědné vycházky s Callou rozjedou tradičně. V pátek 4. září vyrazíme na "Netopýří safari v parku Na Sadech", tentokrát se zoologem Radkem Lučanem. Můžete se těšit také na živé netopýry a v případě pěkného počasí i jejich odchyt a určování podle hlasu s pomocí tzv. bat detektoru. Vycházka začíná netradičně v galerii Měsíc ve dne od 18 hodin povídáním a prezentací o netopýrech, poté se přesuneme do parku. Více informací v pozvánce.
roháč
 

14. 6. 2015 - Červnová pozdně odpolední přírodovědná vycházka nás v pátek 5. června zavedla do okolí Hluboké nad Vltavou. Jmenovala se "Za roháči a tesaříky a do Bavorovické aleje" a vedli ji entomologové Lukáš Čížek a Jiří Řehounek. Hlavním tématem vycházky byli tentokrát ohrožení brouci vázaní na staré stromy a mrtvé dřevo, pro které je Bavorovická alej velmi důležitou lokalitou, hlavně roháči a tesaříci obrovští.

Eliášova štola
 

18. 5. 2015 - Pro velký zájem vyhlašujeme druhý termín přírodovědné vycházky "Výprava do Eliášovy dědičné štoly". Uskuteční se v sobotu 23. května, sraz účastníků bude v 10:00 na návsi v obci Úsilné. Českobudějovickým permem i samotnou štolou bude účastníky opět provázet geolog Petr Rajlich. Pozor, na vycházku je nutné se předem přihlásit! Bližší informace naleznete v pozvánce.

čolek
 

16. 5. 2015 - Za přírodou se můžeme vypravit i do města. Letošní třetí přírodovědná vycházka s Callou povede v sobotu 16. 5. do areálu Jihočeské univerzity a Biologického centra AV ČR a jmenuje se "K tůňkám a písečné duně do kampusu". Průvodci účastníků budou převážně biologové z PřF JU a Biologického centra a ukážou jim tůňky pro obojživelníky, květnaté trávníky, hmyzí hotel nebo písečnou dunu. Vycházka začíná v 9:00 na zastávce českobudějovické MHD Jihočeská univerzita. Více na plakátku zde.

Eliášova štola
 

11. 4. 2015 - Na další přírodovědné vycházce jsme se v sobotu 11. dubna pomyslně přenesli do prvohor, konkrétně do českobudějovického permu. S geologem Petrem Rajlichem jsme vyrazili na "Výpravu do Eliášovy dědičné štoly" v Úsilném. Nejvytrvalejší ze 42 zájemců absolvovali kromě prohlídky samotné štoly také vycházku po okolí Úsilného.

Kalouš
 

13. 3. 2015 - Další sezónu přírodovědných vycházek jsme zahájili v pátek 13. března. Vycházku "Soví houkání ve Čtyřech Dvorech" vedl ornitolog Petr Veselý. Ačkoli jsme procházeli místy s prokázaným výskytem několika sov, nakonec se je nepodařilo chytit ani přilákat na hlasovou nahrávku. Přesto většina z 86 účastníků vydržela až do konce poslouchat výklad o sovách, nahrávky jejich hlasů i povídání o jiných opeřencích a jejich hnízdech.

  13. 3. 2015 - Už v pátek 13. března startujeme "Sovím houkáním ve Čtyřech Dvorech" další ročník přírodovědných vycházek s Callou. Toho loňského se zúčastnilo rekordních 412 milovníků přírody. Jako letošní novinku jsme vytvořili k přírodovědným vycházkám novou webovou stránku, kde najdou zájemci nejen aktuální informace, ale také fotogalerii ze všech dosavadních vycházek. Více se dozvíte také z tiskové zprávy.


pole
 

15. 11. 2014 - Vycházka s názvem "Krmítka v Branišovském lese" proběhla v sobotu 15. listopadu. Její hlavní součástí byly ukázky odchytu a kroužkování ptáků (nejen) na speciálních krmítkách určených pro vědecký výzkum. Vycházku vedli ornitologové Petr Veselý a Jana Beránková a setkala se se značným zájmem účastníků, kterých dorazilo dvaašedesát.

Netopýr
  20. 9. 2014 - Druhá zářijová přírodovědná vycházka zavedla účastníky v sobotu 20. září do přírodní památky Tůně u Špačků. Vycházku za zajímavými druhy rostlin, ptáků a hmyzu vedli botanik Leoš Lippl, ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek. Vycházku si nenechalo ujít dvaačtyřicet zájemců o přírodu. A zvláště nejmenší účastníky zaujalo kromě kroužkování ptáků také překonávání brodu.
Netopýr
  5. 9. 2014 - V pátek 5. září proběhla už sedmá letošní přírodovědná vycházka. Se zooložkou Lenkou Barčiovou se její účastníci vydali "Za netopýry na Vrbenské rybníky". Součástí vycházky byla také ukázka živých netopýrů (rezavého a vodního) a určování letících netopýrů podle hlasu tzv. bat detektorem. Pro děti byly připravené drobné úkoly s netopýří tématikou.
motýl
  15. 6. 2014 - Přírodovědná vycházka s názvem "Za motýly na Vrbenské rybníky" byla před prázdninami poslední. Po hrázích rybníků a okolních loukách vedli účastníky v neděli 15. června entomologové Zdeněk Hanč a Jiří Řehounek. Ačkoli se na počátku zdálo, že počasí motýlům nepřeje, nakonec se jich objevilo poměrně dost. Akci si nenechalo ujít 38 zájemců o přírodu.
Orty
  7. 6. 2014 - Pro velký úspěch jsme zopakovali přírodovědnou vycházku "Výprava do Ortů" s geologem Jihočeského muzea Petrem Rajlichem. Vycházka proběhla v sobotu 7. června a zúčastnila se jí další čtyřicítka zájemců o přírodu a geologii. Trasa vedla přes hrdějovickou pískovnu k Ortům, kde se účastníci podívali i do podzemních prostor.
Vycházka
  27. 5. 2014 - Čtvrtá přírodovědná vycházka s Callou zavedla účastníky v neděli 25. května do podhůří Blanského lesa. Vedli ji zooložka Pavla Robovská a entomolog Jiří Řehounek a jmenovala se "Za obojživelníky do Hradců". Jak název napovídá, zaměřila se hlavně na žáby a čolky, ale i na jiné vodní živočichy. Ve slunném nedělním dopoledni přilákala vycházka rekordní návštěvu 75 zájemců o přírodu.
Vycházka
  10. 5. 2014 - Letošní třetí přírodovědná vycházka zavedla účastníky v sobotu 10. května "Za jarní květenou do okolí Vidova". Určování a pozorování zajímavých druhů rostlin a hmyzu měli na starosti botanik Milan Štech a entomolog Jiří Řehounek. Vycházka do kamenolomu, lesního údolí potoka, zajímavých luk i světlého lesa vyvrcholila nalezením velmi vzácných druhů - vratičky měsíční a jestřábníku skvrnitého.
Orty
  27. 4. 2014 - Letošní druhá přírodovědná vycházka nesla název "Výprava do Ortů". Geolog Jihočeského muzea Petr Rajlich prošel s účastníky trasu přes hrdějovickou pískovnu k Ortům, kde se podívali i do podzemních prostor. Hlavním tématem vycházky byl tedy vznik kaolínu a jeho povrchová i podpovrchová těžba. A někteří si domů odnesli také hosínské železné kuličky.
kroužkování
  12. 4. 2014 - První letošní přírodovědná vycházka "Kroužkování u rybníka Lusný" s ornitologem Petrem Veselým proběhla v sobotu 12. dubna. Součástí vycházky byly ukázky odchytu a kroužkování ptáků, jiné opeřence účastníci pozorovali nebo se učili poznávat podle zpěvu. A nakonec příjemně překvapilo i slunečné počasí, které zcela ignorovalo předpověď.


pole
 

9. 11. 2013 - Sedmá a pro letošek poslední přírodovědná vycházka s Callou se jmenovala "Krmítka na tankodromu" a konala se v sobotu 9. listopadu na sídlišti Máj a v okolí Mladohaklovského a Velkého Vávrovského rybníka. Ornitolog Petr Veselý ukázal zájemcům ptačí krmítka určená pro vědecký výzkum, několik odchycených ptačích druhů, odchytovou síť i kroužkování. Vycházka přilákala osmačtyřicet zájemců o přírodu.

hřib
  12. 10. 2013 - Letošní šestá přírodovědná vycházka s Callou se jmenovala "Za houbami na Borek" a konala se v sobotu 12. října. Vedli ji předseda Mykologického klubu Jihočeského muzea Rudolf Mašek a entomolog Jiří Řehounek. Vycházku poznamenala nižší účast, pravděpodobně kvůli mrazivému a deštivému rannímu počasí.
Netopýr
  21. 9. 2013 - Druhá zářijová přírodovědná vycházka "Výprava za řezanem pilolistým" zavedla účastníky na bývalý tankodrom. Krom tajemné rostliny zmíněné v jejím názvu prezentovali botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek i další zajímavé druhy organismů, včetně šesti druhů vrb. I přes občasný déšť dorazilo na vycházku devatenáct zájemců o přírodu.
Netopýr
  6. 9. 2013 - Přírodovědná vycházka "Netopýří safari na sídlišti Vltava" proběhla v pátek 6. září. Se životem létajících savců seznámila 42 účastníků zooložka Lenka Barčiová v zahradě CEGV Cassiopeia, na sídlišti Vltava a na vrbenských rybnících. Děti si mohly pohladit handicapovaného netopýra rezavého, hledání netopýrů na sídlišti a v jeho okolí velmi usnadnil bat detektor.
můra
  21. 6. 2013 - Ani mračna komárů neodradila patnáct zájemců o přírodu od účasti na letošní třetí přírodovědné vycházce s názvem "Za nočními motýly na tankodrom". Hlavní část vycházky byla zaměřena na odchyt motýlů a dalšího hmyzu s pomocí světelného zdroje. Počasí nám tentokrát přálo a přítomné děti si užívaly nejen entomologických pozorování, ale i posunuté večerky.
orchidej
  11. 5. 2013 - Květnová přírodovědná vycházka "Za orchidejemi a ďáblíkem na Vrbenské rybníky" proběhla v sobotu 11. května. Průvodci světem vzácných rostlin byli účastníkům botanici Zuzana Štípková a Milan Kotilínek. I přes deštivé počasí se vycházka vydařila. A nehledě na posunutou vegetační sezńu nakonec kvetly i orchideje - prstnatce májové. Fotografie z přírodovědných vycházek najdou od letoška zájemci na Facebookovém profilu Cally.
kroužkování
  13. 4. 2013 - První letošní přírodovědá vycházka Kroužkování ve Stromovce proběhla v sobotu 13. dubna. Opravdové jaro s námi přišlo přivítat celkem 65 zájemců o přírodu. Průvodcem při pozorování, poslouchání, odchytu a kroužkování ptáků byl ornitolog Petr Veselý a tentokrát byl skutečně úspěšný, protože okroužkoval a ukázal účastníkům mnoho druhů včetně žluny nebo sojky. Více informací o letošních přírodovědných vycházkách najdete v tiskové zprávě.


Netopýr
  14. 9. 2012 - Přírodovědná vycházka "Za netopýry do Stromovky" proběhla v pátek 14. září u vodní nádrže Bagr v českobudějovickém parku Stromovka. Zoolog Lukáš Jurek ukázal účastníkům nejen létající netopýry, odchytovou síť či bat detektor, ale i živého handicapovaného netopýra a jeho krmení. Akce se zúčastnilo celkem 68 zájemců o přírodu.
Bruslařka
  1. 9. 2012 - V sobotu 1. září proběhla letošní šestá přírodovědná vycházka, tentokrát s názvem "Vodní hmyz v údolí Rudolfovského potoka". Vycházku vedli entomologové Tomáš Ditrich a David Boukal. Účastníci mohli s jejich pomocí poznat mnoho bezobratlých živočichů, kteří žijí v Rudolfovském potoce a rybníku Jarval, a také různé metody jejich odchytu.
Pískovny
  23. 6. 2012 - Předprázdninovou sérii pěti přírodovědných vycházek letos zakončila "Příroda vrábečských pískoven", která se konala v sobotu 23. června. Přírodou v okolí obce Vrábče provedli účastníky botanička Klára Řehounková a entomolog Jiří Řehounek. Z železniční zastávky Černý Dub se účastníci vydali směrem k Vrábči a cestou se věnovali rostlinám a broukům. Nakonec je čekala stará pískovna s plavuněmi, plavuníky, hrištičkami a hrušticemi.
motýl
  16. 6. 2012 - Čtvrtá letošní přírodovědná vycházka byla z důvodu chladného a deštivého počasí přesunuta z neděle 10. června na sobotu 16. června. Vycházku "Motýli na tankodromu" vedli entomologové Zdeněk Hanč a Jiří Řehounek a počasí jí tentokrát přálo. Hlavním cílem byl samozřejmě bývalý tankodrom a chytání motýlů, kterých se podařilo určit skoro dvacet druhů, např. perleťovec kopřivový, ohniváček černočárný nebo modrásek ušlechtilý.
mokřady
  19. 5. 2012 - Třetí letošní přírodovědná vycházka s názvem "Za rostlinami a hmyzem do okolí Máje" zavedla účastníky do lesa V Boru a blízkých mokřadů. Botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek ukázali třicítce zájemců o přírodu netušenou rozmanitost života poblíž největšího budějovického sídliště. Třešničkou na dortu se stalo malé rašeliniště s několika vzácnými druhy rostlin.
kroužkování
  28. 4. 2012 - Druhou letošní přírodovědnou vycházkou bylo Kroužkování ptáků v Hrdějovicích. Vycházku spojenou s určováním ptáků podle zpěvu a ukázkami jejich odchytu a kroužkování vedli ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek. Celkem 46 zájemců o přírodu se prošlo po okolí Hrdějovic, nejvíce času pak strávili v místní pískovně, kde proběhla ukázka odchytu a kroužkování.
ČB náměstí
  14. 4. 2012 - Za přírodou a historií do centra II, to byl název první letošní přírodovědné vycházky, jejichž cyklus připravuje Calla pro budějovickou veřejnost od roku 2008. V pokračování úspěšné loňské vycházky zavedli účastníky na zajímavá místa městského centra historik Tomáš Malina a botanik Milan Štech. Akce proběhla v sobotu 14. dubna a zúčastnilo se jí 42 zájemců o přírodu a historii. Další informace o přírodovědných vycházkách v tiskové zprávě.


fotka
  15. 10. 2011 - Přírodovědná vycházka "Za ptáky na krmítko" přilákala 15. 10. do Branišovského lesa u Českých Budějovic. Sraz účastníků bude na zastávce MHD Máj - Antonína Barcala v 10 hodin. Ornitolog Petr Veselý pozval účastníky ke svému krmítku, kde již devět let zkoumá ptačí společenstvo. Všichni účastníci si také prohlédli odchycené ptáky a vyslechli zajímavosti z jejich života.
můra
  21. 9. 2011 - Do programu přírodovědných vycházek jsme mimořádně zařadili vycházku "Za nočními motýly k Arpidě II". Součástí vycházky byl noční lov motýlů s pomocí světelného zdroje. Světem nočních motýlů provedli zájemce entomologové Zdeněk Hanč a Otomar Adam. Akce byla náhradou za předchozí termíny, které zhatilo nepříznivé počasí.
  17. 9. 2011 - Sdružení Calla uspořádalo přírodovědnou vycházku pod názvem "Netopýří safari na sídlišti" Vycházku vedla zooložka Tereza Bradáčová, která s sebou přivezla i živé handicapované netopýry. Účastníkům ukázala také netopýří budky a zasvětila je do určování těchto létajících savců s pomocí bat detektoru.
můra
  30. 6. 2011 - Ve čtvrtek 30. června uspořádala Calla přírodovědnou vycházku "Za nočními motýly k Arpidě". Ukázku odchytu motýlů s pomocí světelného zdroje předvedli a do jejich života účastníky zasvětili entomologové Zdeněk Hanč a Otomar Adam.
brouk
  12. 6. 2011 - V neděli 12. června uspořádala Calla přírodovědnou vycházku "Rostliny a hmyz Vrbenských rybníků". Vycházku vedli botanik Petr Koutecký a entomolog Jiří Řehounek. I přes nepříznivé počasí mohli nakonec účastníci pozorovat celou řadu zajímavých druhů.
králík
  19. 3. 2011 - Sdružení Calla uspořádalo v sobotu 19. března další přírodovědnou vycházku "Za sovami a datly do okolí Máje" na okraji Českých Budějovic. Tentokrát ji vedl ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek.
CD
  12. 2. 2011 - Přírodovědná vycházka "Za stromy a historií do centra", vedl v Českých Budějovicích botanik Milan Štech a historik Tomáš Malina.


hlemyzd se pari
  23. 10. 2010 - Sdružení Calla uspořádala přírodovědnou vycházku "Výprava za zemounem skalním", která proběhla v okolí Boršova nad Vltavou. Zoologové Pavel Pech a Jiří Řehounek seznámili účastníky s tajemným světem suchozemských plžů a samozřejmě nevynechali ani další zajímavé obyvatele okolních lesů a luk.
ucast verejnosti
  25. 9. 2010 - Sdružení Calla uspořádala přírodovědnou vycházku s názvem "Kroužkování u Šindlovského rybníka".
  3. 9. 2010 - Sdružení Calla uspořádala přírodovědnou vycházku pod názvem "Za netopýry na Vrbenské rybníky". Tajemným světem létajících savců provázela Tereza Březinová a její pomocníci - handicapovaní netopýři.
ROHAC
 

25. 6. 2010 - Calla uspořádala přírodovědnou vycházku "Za roháči a tesaříky na Hlubokou". Světem brouků vázaných na staré stromy, který ožívá až v podvečerním čase, nás provedl entomolog Lukáš Čížek.

zaby
  29. 5. 2010 - Sdružení Calla uspořádala přírodovědnou vycházku "Žáby na tankodromu". Vydali jsme se se zooložkou Pavlou Robovskou za poznáním života obojživelníků a dalších zajímavých živočichů do okolí českobudějovického sídliště Máj.
vyrez
  17. 4. 2010 - Sdružení Calla srdečně uspořádala přírodovědnou vycházku, tentokrát pod názvem "Kdo zpívá v Branišovském lese?".
sova
 

26. 2. 2010 - Calla spolu s ornitologem Petrem Veselým uspořádala přírodovědnou vycházku "Soví houkání".červenka
 

19. 9. 2009 - Kroužkování ptáků na tankodromu. Přírodovědná vycházka tentokrát vedla na bývalý tankodrom u českobudějovického sídliště Máj. Vycházku vedli ornitologové Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek a její součástí byli ukázky odchytu a kroužkování ptáků.

plakát na přírodovědnou vycházku
 

28. 8. 2009 - Vycházka s Terezou Březinovou za netopýry do Přírodní rezervace Vrbenské rybníky.

ilustrační foto
  13. 6. 2009 - Přírodovědná vycházku "Za motýly do Mojského lesa" s entomology Zdeňkem Hančem a Jiřím Řehounkem. Ukázka metod pro odchyt hmyzu. Zhruba tříhodinová trasa je vhodná i pro děti a sjízdná pro kočárky.
foto z procházky
  24. 5. 2009 - Exkurze 7. ročníku cyklu Přírodou krok za krokem - PŘÍRODA BORKOVICKÝCH BLAT. Celodenní vycházky konané u příležitosti otevření obnovené naučné stezky Borkovická blata se zůčastnilo 42 návštěvníků. Vycházku vedli RNDr. Daniel Abazid a RNDr. Jiří Řehounek.
červenka
 

26. 4. 2009 - Přírodovědná vycházka do Branišovského lesa. V Českých Budějovicích a okolí startuje cyklus přírodovědných vycházek. První z nich vedla do Branišovského lesa u největšího budějovického sídliště Máj. Byla zaměřena hlavně na poznávání ptáků a vedli ji ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek.Labuťe
 

13. 9. 2008 - Přírodovědná vycházka "Vrbenské rybníky na konci léta".

Tato stránka vznikla za finanční podpory Statutárního města České Budějovice.
Přírodovědné vycházky byly podpořeny Statutárním městem České Budějovice, Ministerstvem životního prostředí ČR a Jihočeským krajem v rámci sítě Krasec.


logo Magistrátu města České Budějovice logo MŽP Jihočeský kraj Krasec

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, 384 971 934, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz